*

Za tragickou nehodu mustangu u Špindlu žádá policie obžalobu


Dne:07.05.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (1) | Rating šoku: 2

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Policisté ukončili vyšetřování zářijové tragické nehody na silnici do Špindlerova Mlýna v Krkonoších. Spis nyní putuje na státní zastupitelství s návrhem na obžalobu řidiče Fordu Mustang, který narazil do Škody Rapid. Při nehodě zemřel řidič rapidu, generál vojenské tajné služby, jeho spolujezdkyně se vážně zranila.

Policejní komisař řidiče mustangu viní ho z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Součástí spisového materiálu je již kompletní znalecký posudek z oboru doprava.

 

„Ze závěru posudku vyplynulo, že řidič Fordu Mustang měl v daném úseku výrazně překročit nejvyšší povolenou rychlost a také překročit nejvyšší možnou rychlost pro bezpečné projetí pravotočivé zatáčky. Vysoká rychlost pak sehrála roli v i reakčním čase obou řidičů k možnému odvrácení či minimalizování následků střetu,“ uvedla mluvčí hradecké policie Eva Prachařová.

 

Při vyšetřování se kriminalisté zaměřili také na zmapování situace předcházející tragické události. Vyslechli několik lidí, zejména řidičů.

 

„Ze závěru tohoto šetření vyplynulo, že řidič vozidla Ford Mustang měl jet rychlejší jízdou již před místem nehody,“ podotkla mluvčí. Právní kvalifikaci policisté po dobu vyšetřování nezměnili. Muži hrozí až šestileté vězení.

 

Nehoda se stala v sobotu 21. září 2019. Ford Mustang patřil východočeskému dealerovi fordů společnosti Auto IN, která ho zapůjčila tehdy třicetiletému Vojtěchu Ch., jenž se v minulosti účastnil několika amatérských závodů. Muž jel ve směru od Vrchlabí na Špindlerův Mlýn ve Fordu Mustang společně s dvanáctiletým dítětem. Šlo o syna řidiče z dalšího mustangu, který jel po stejné trase.

Galerie - Kvůli tragické nehodě mustangu u Špindlu chce policie poslat řidiče k soudu

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pozor na svíčky, prskavky a další vánoční dekorace. Můžou vás stát život

Adventní věnce Adventní věnce plněné pilinami a bez nehořlavých podložek jsou určeny pouze k dekoraci a svíčky na nich bychom nikdy neměli zapalovat.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt