*

Policie obvinila řidiče mustangu, který zavinil tragickou nehodu u Špindlerova Mlýna - Špindlerův Mlýn


Dne:06.11.2019 | autor: Monika Vojáčková | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Špindlerův Mlýn

Datum nehody: 21.9.2019, další nehody ze dne 21.9.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Policie obvinila řidiče mustangu, který zavinil tragickou nehodu u Špindlerova Mlýna - Špindlerův Mlýn

Policisté obvinili řidiče Fordu Mustang, který se v sobotu 21. září u Špindlerova Mlýna na Trutnovsku srazil se Škodou Rapid. Řidič škodovky čelní střet nepřežil, jeho spolujezdkyně utrpěla vážná zranění (více o tragické nehodě najdete zde). Třicetiletý řidič mustangu, amatérský závodník, je obviněn z usmrcení z nedbalosti, protože jel příliš rychle. U soudu mu hrozí dva až osm let vězení.

"Vyšetřovatel trutnovských kriminalistů zahájil trestní stíhání 30letého řidiče vozu Ford Mustang pro trestný čin usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," upřesnila dnes policejní mluvčí Eva Prachařová.

Na základě předběžných zjištění znalce z oboru silniční doprava bylo prokázáno, že rychlost pohybu vozu Ford Mustang přesahovala výrazně nejvyšší povinný limit. Znalec dále konstatoval, že obě vozidla byla v době před dopravní nehodou v dobrém technickém stavu a nebyla zjištěna žádná závada, která by mohla mít vliv na vznik dopravní nehody.

"Podle vyjádření znalce byl jedinou a výhradní příčinou vzniku dopravní nehody způsob jízdy řidiče automobilu Ford Mustang, který v důsledku vysoké rychlosti vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Škoda Rapid. Vyšetřování nehody i nadále pokračuje," dodala mluvčí trutnovské policie.

Obviněný řidič sportovního vozu je amatérský automobilový závodník Vojtěch Ch., který měl mustang půjčený od firmy Auto IN. Po nehodě prostřednictvím médií vyjádřil svou lítost. Cestoval společně s dvanáctiletým dítětem, oba skončili v nemocnici s lehkým zraněním. 

 

Ve Škodě Rapid cestoval 49 letý řidič a 47 letá spolujezdkyně. Řidičem byl jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů - čelní střet nepřežil. Jeho žena utrpěla těžká zranění. Předběžně vyčíslená škoda dosahuje 1 300 tisíc korun. Podle některých svědectví sportovní auta závodila.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Tvorba ledu na mostech a silnicích

Věděli jste, že se v zimě tvoří led na mostech dřív než je tomu na silnici? Čím to je? Na mosty ze všech stran působí chladnější vzduch a dříve tak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt