Kriminalisté hledají svědky tragické nehody mustangu u Špindlerova Mlýna


Dne:24.09.2019 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 2

Kriminalisté hledají svědky tragické nehody mustangu u Špindlerova Mlýna

V sobotu po 13. hodině se u Špindlerova Mlýna na Trutnovsku srazil Ford Mustang se Škodou Rapid, přičemž řidič škodovky čelní střet nepřežil, jeho spolujezdkyně utrpěla vážná zranění. Předběžně vyčíslená škoda je 1 300 000 korun. Vyšetřovatelé žádají veřejnost o pomoc, protože podle některých svědků tam sportovní auta závodila.

"Třicetiletý řidič sportovního vozu cestoval společně s dvanáctiletým dítětem a ve směru od Vrchlabí vjel do pravotočivé zatáčky v okamžiku, kdy od Špindlerova Mlýna přijíždělo další osobní auto. Ze Špindlerova Mlýna cestoval 49 letý řidič a 47 letá spolujezdkyně. Řidič tohoto vozu bohužel čelní střet nepřežil, žena byla s těžkým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," uvedla k nehodě mluvčí policie Ivana Ježková.

Podle prohlášení Vojenského zpravodajství se obětí nehody stal jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. 

Řidič mustangu byl i s dítětem s lehkým zraněním převezen do nemocnice ve Vrchlabí. Řidič sportovního vozu ještě nebyl z důvodu hospitalizace vyslechnut, dvanáctileté dítě již bylo z nemocnice propuštěno a svědectví kriminalistům poskytlo. Orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u 30letého řidiče byla negativní, policisté ještě čekají na výsledek odběru krve a toxikologický rozbor. 

Na Trutnovsku se podle svědků prohánělo více Mustangů

"Očekáváme také výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla. Vyšetřování tragické dopravní nehody, které vedou trutnovští kriminalisté, intenzivně pokračuje. Znalecké zkoumání v oboru dopravy, jehož závěry pro nás budou velmi důležité, již bylo zadané," uvedla policejní mluvčí a dodala:

"V souvislosti s vyšetřováním kriminalisté žádají veřejnost, a to ať očité svědky nehody, případně majitele vozidlových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať na linku 158 poskytnou svá svědectví, případně operačnímu důstojníkovi předají na sebe kontakt. Vzhledem k tomu, že se dopravní policisté souběžně zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21. 9. 2019 v souvislosti s jízdou sportovních vozidel zn. Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špinderova Mlýna, Vrchlabí a Benecka, přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání."

Někteří svědci podle médií tvrdí, že mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím se v sobotu prohánělo hned několik mustangů a řidiči spolu závodili a nebezpečně se předjížděli. Podle informací iDNES.cz vjel s Fordem Mustang do protisměru amatérský automobilový závodník Vojtěch Ch. Firma Auto IN, která mu sportovní vůz na víkend zapůjčila, neštěstí okomentovala a vyjádřila lítost.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Cyklistické desatero: Na co si dát pozor při jízdě na kole

1. Dbejte na stav kola a povinnou výbavu Jízdní kolo musí být vybaveno dvěma na sobě nezávislými účinnými brzdami, volné konce trubky řidítek musí být…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt