Řidič náklaďáku předjížděl na přejezdu, srazil se s osobním vlakem - Hrušová


Dne:10.12.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Pardubice | Rating šoku: 2

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Hrušová

Datum nehody: 10.12.2020, další nehody ze dne 10.12.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Na Orlickoústecku dnes došlo ke střetu nákladního automobilu s osobním vlakem. Řidič náklaďáku vjel na přejezd při předjíždění jiného nákladního auta. Cestující naštěstí vyvázli bez zranění. Škoda se šplhá k částce 650 tisíc korun

"Spěch řidiče nákladního vozidla byl hazardem s jeho životem, i s životy deseti cestujících v osobním vlaku na železniční trati Litomyšl – Vysoké Mýto," uvedla k nehodě mluvčí policie Lenka Vilímková.

Dopravní nehoda nám se stala ve čtvrtek 10. prosince 2020 krátce před osmou hodinou ranní. Šestačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla značky DAF zřejmě vjel při předjíždění jiného nákladního vozu na železniční přejezd v obci Hrušová v době, kdy byla v činnosti výstražná světla na zabezpečeném železničním přejezdu. K přejezdu se v tu dobu blížil vlak. 

"Aby zabránil nárazu do kabiny dafu, zvýšil řidič rychlost a snažil se místo co nejrychleji opustit. Přestože strojvedoucí brzdil, vlakem narazil do jeho nákladové části. Při nárazu se naštěstí nikdo nezranil. Škodu jsme předběžně vyčíslili na 650 tisíc korun. Dechovou zkouškou na alkohol jsme u řidiče a strojvedoucího vyloučili, že by před jízdou pili alkoholické nápoje," dodala policejní mluvčí.

Celkový počet mimořádných událostí, usmrcených i zraněných lidí na kolejích meziročně roste. Velký vliv na celkový počet zraněných při střetnutích na železničních přejezdech mají standardně střetnutí osobních vlaků s nákladními automobily, kdy dochází k vykolejení a ke zranění cestujících ve vlacích. Podívejte se na video, jak správně reagovat, pokud zůstanete uvězněni mezi závorami. V roce 2019 eviduje Drážní inspekce celkem tři nehody kamionu a vlaku se sedmi a více zraněnými, například v Praze-Uhříněvsi.

Galerie - Řidič náklaďáku předjížděl na přejezdu, srazil se s osobním vlakem - Hrušová

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

S pyrotechnikou zacházejte opatrně, opilé k rachejtlím raději nepouštějte

Smrt, devastující zranění, těžké popáleniny, požár – to vše způsobuje zábavní pyrotechnika nejen během silvestrovských oslav.  "Již pokus o …

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies