Loni zemřelo na dráhách v Česku mnohem více lidí než v předchozích letech


Dne:19.05.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Drážní inspekce

V roce 2019 zemřelo na dráhách v České republice celkem 247 osob, což je o 8 procent více než v roce 2018. Celkový počet mimořádných událostí, usmrcených i zraněných opět vzrostl. Jen během prvních dvou dnů letošního roku Drážní inspekce zaevidovala pět usmrcených při střetu vlaku s osobou (proti stejnému období roku 2019 jde o pětinásobný nárůst) a trend bohužel stále pokračuje.

Největší podíl na počtu usmrcených osob ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně zaujímají střety vlaku s člověkem. V roce 2019 se zvýšil počet střetů vlaku s osobou o 12 procent, počet usmrcených lidí vzrostl o 10 procent a o celých 22 procent více eviduje Drážní inspekce v případě zraněných.

Nejtragičtějším měsícem v případě střetu vlaku s osobou v roce 2019 byl duben, nicméně stejně jako v roce 2017 a 2018 byl měsícem s největším počtem nehod říjen.

"Počet střetnutí na železničních přejezdech v roce 2019 v porovnání s předchozími lety opět narostl a byl nejvyšší od roku 2013. Počet usmrcených v porovnání s rokem 2018 vzrostl o 21 procent a počet zraněných o 25 procent," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nejtragičtějším měsícem v souvislosti s nehodami na železničních přejezdech byl jednoznačně červenec, kdy se událo 24 střetnutí, při kterých zahynulo 10 osob, což je největší počet usmrcených v jednom kalendářním měsíci za posledních deset let.

Největší podíl na této statistice měla nehoda ze dne 14. 7. 2019, kdy se ve 14.52 hodin v Černožicích na Královéhradecku střetl spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové s osobním automobilem a při této nehodě zahynuly všechny čtyři osoby v automobilu. Policie v posledních dnech ukončila vyšetřování a nikoho stíhat nebude, protože nehodu zavinila řidička.

Velký vliv na celkový počet zraněných při střetnutích na železničních přejezdech mají standardně střetnutí osobních vlaků s nákladními automobily, kdy dochází k vykolejení a ke zranění cestujících ve vlacích. Podívejte se na video, jak správně reagovat, pokud zůstanete uvězněni mezi závorami. V roce 2019 eviduje Drážní inspekce celkem tři nehody kamionu a vlaku se sedmi a více zraněnými, například v Praze-Uhříněvsi.

Galerie - Loni zemřelo na dráhách v Česku mnohem více lidí než v předchozích letech

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Dovolená u moře může skončit tragicky díky zpětnému proudu!

Víte co znamená zpětný proud v moři? Jeho neznalost může i zabíjet. Jak se v takové situaci chovat? Zpětný proud nastává v mořích, kde je pozvolný přístup…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt