Pokud uvíznete na přejezdu, proražte závory! Video vám ukáže i další způsoby


Dne:13.09.2019 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR

Pokud uvíznete na přejezdu, proražte závory! Video vám ukáže i další způsoby

Jelikož nehod na železničních přejezdech neubývá, ale právě naopak, je jich čím dál víc (více ze statistik najdete v tomto článku), rozhodlo se Ministerstvo dopravy zveřejnit naléhavou výzvu. Ve videu se můžete podívat na několik způsobů, jak z přejezdu i přes spadnuté závory zmizet dříve, než dojde k fatální srážce s vlakem.

"Pokud už se vám někdy stane, že uvíznete na železničním přejezdu mezi sklopenými závorami, na nic nečekejte a PRORAŽTE ZÁVORU!!!" uvedlo Ministerstvo dopravy na svém facebookovém profilu. Že to opravdu nic není, se můžete přesvědčit na tomto videu.

Závoru lze snadno zvednout, takže vám může uvolnit cestu třeba spolujezdec nebo kolemjdoucí. Pokud jste v autě sami, jednoduše závoru proražte, s osobním automobilem se dá dokonce poměrně jednoduše podjet, na kapotě vám zůstane maximálně pár škrábanců - nic proti srážce s vlakem, která bývá fatální (nedávno zůstal stát na přejezdu řidič srbského kamionu, a způsobil tak zranění osmi lidem a mnohamilionové škody, hrozí mu až osm let vězení). 

"Závory jsou jako papír. Pokud už na přejezdu zůstanete, na nic nečekejte a proražte je. Zvládne to i rychleji jedoucí cyklista, tak proč ne vy," dodává BESIP.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jaro je tu, ale zimní pneumatiky musíte mít až do konce března

"Obutí zimních pneumatik platí až do 31. března, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies