Kamion zůstal stát na přejezdu. Narazil do něj vlak plný lidí, osm se zranilo - Uhříněves


Dne:06.09.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Praha | Rating šoku: 3

Region: Praha

Město: Praha

Místo: Uhříněves

Datum nehody: 6.9.2019, další nehody ze dne 6.9.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V pražské Uhříněvsi se dnes krátce před desátou hodinou srazil vlak s nákladním automobilem, který nepochopitelně zůstal stát mezi spuštěnými závorami. Podle předběžných informací Drážní inspekce stál na železničním přejezdu téměř dvě minuty (podívejte se na video). Vlak po nárazu vykolejil, došlo k poškození trakčního vedení a podle záchranářů se při nehodě lehce zranilo celkem osm lidí.

"Podle dosud zjištěných informací řidič nákladního vozidla s naloženými kontejnery nerespektoval výstražné světelné a zvukové znamení a vjel do kolejiště, kde zůstal stát. Po několika desítkách vteřin do nákladního vozidla narazil osobní vlak s přibližně dvě stě cestujícími," upřesnila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Naložené kontejnery byly vlivem nárazu vymrštěny mimo kolejiště a vlak, ve kterém byly stovky cestujících, vykolejil (na video zachycující srážku se můžete podívat na stránkách Českého rozhlasu). Vznikla mnohamilionová škoda, kvůli poruše vedení byl provoz vlaků zastaven na nádraží Praha-Smíchov, zastavil se i koridor z Prahy směrem na České Budějovice až k Benešovu. 

Zranilo se osm lidí, naštěstí jen lehce. „V naší péči skončilo osm pacientů, včetně jednoho dítěte, řidiče nákladního automobilu i vlakvedoucího. Všechny osoby ošetřeny a s lehčími poraněními transportovány do nemocnic,“ uvedli záchranáři na Twitteru.

"Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti i a přesnou příčinu této dopravní nehody," dodala Eva Kropáčová. Nehod na železničních přejezdech v posledních letech přibývá, SŽDC před nimi varuje drastickým videem.

Galerie - Kamion zůstal stát na přejezdu. Narazil do něj vlak plný lidí, osm se zranilo - Uhříněves

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt