VIDEO: Po střetu s vlakem musel těžce zraněnou řidičku odvézt vrtulník - Horní Tošanovice


Dne:18.05.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Ostrava | Rating šoku: 3

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Horní Tošanovice

Datum nehody: 16.5.2020, další nehody ze dne 16.5.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS MSK

V sobotu po poledni se stala vážná nehoda v Horních Tošanovicích v Moravskoslezském kraji. Celkem čtyři hasičské jednotky tam zasahovaly po střetu osobního auta s vlakem, hasiči museli řidičku vyprostit. S těžkými zraněními ji záchranáři letecky transportovali do nemocnice. Lehké zranění utrpěla i vlakvedoucí.

"Střet motorového vlaku s osobním automobilem Škoda Kodiaq byl na tísňovou linku ohlášen šest minut po třinácté hodině. Na místo byly vyslány hasičské jednotky ze stanic HZS MSK v Nošovicích a Frýdku Místku, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z třinecké části Guty a jednotka Správy železnic Ostrava," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že v osobním voze zůstala po střetu zaklíněna řidička. Hasiči ji ihned poskytli předlékařskou první pomoc a po důkladném průzkumu provedli její vyproštění. Zraněnou ženu následně předali zdravotníkům, zároveň jim pro jejich následnou práci vytvořili zázemí kryté zástěnou. Poté pomohli s transportem do vrtulníku Letecké záchranné služby.

„Zasahující lékaři zjistili vícečetná vážná poranění, která přímo ohrožovala postiženou na životě. Záchranáři ji zajistili krčním límcem, zaintubovali a připojili k přístrojem řízené ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla pacientka letecky transportována na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Ve vlaku v době střetu cestovalo dvacet osob, lehké zranění utrpěla vlakvedoucí, její přeprava do nemocnice však nebyla nutná. Místo zásahu si po ukončení záchranných prací převzali hasiči Správy železnic, kteří zajistili odtažení vraku škodovky i vrácení vlaku zpět na koleje.

Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil jednou nápravou. Na místě nehody byly předběžně odhadnuty škody na 1,9 milionu korun (800 tisíc auto, 750 tisíc vlak a 350 tisíc korun trať). Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti srážky s vlakem na nechráněném přejezdu, třeba na Hradecku zahynula na přejezdu celá rodina, policie případ minulý týden odložila.

Galerie - VIDEO: Po střetu s vlakem musel těžce zraněnou řidičku odvézt vrtulník - Horní Tošanovice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat

Taky takhle vypadá vaše auto, když vyrážíte třeba na hory? Všechny předměty musí být ve vozidle umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly nejen spolujezdce,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies