Srážku s vlakem zavinila řidička. S celou rodinou zahynula, policie stíhat nikoho nebude - Černožice


Dne:12.05.2020 | autor: Monika Vojáčková | Hradec Králové | Rating šoku: 3

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Černožice

Datum nehody: 14.7.2019, další nehody ze dne 14.7.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Srážku s vlakem zavinila řidička. S celou rodinou zahynula, policie stíhat nikoho nebude - Černožice

Vyšetřování tragické nehody na přejezdu v Černožicích na Hradecku, při které loni v červenci zemřela rodina cestující ve fabii, policie ukončila a případ odložila. Nehodu podle vyšetřovatelů zavinila řidička, která spolu s dvěma dětmi a spolujezdcem pod koly vlaku zahynula. 

"Vyšetřovatel případ ukončil usnesením o odložení, protože neshledal zavinění jinou osobou než řidičkou, která na místě dopravní nehody zemřela. Trestní stíhání je nepřípustné proti tomu, kdo zemřel," uvedla dnes mluvčí policie Iva Kormošová.

Ze šetření Správy železniční dopravní cesty jednoznačně vyplynulo, že k dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení.

"Komisionální kontrolou a přezkoušením přejezdového zabezpečovacího zařízení, provedeném bezprostředně po nehodě bylo zjištěno, že v době srážky bylo zařízení plně funkční a nemohlo být příčinou dopravní nehody," uvedla již dříve mluvčí policie Ivana Ježková.

K tragédii došlo 14. července 2019 na železničním přejezdu v obci Černožice mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Vlak po srážce zastavil asi až 300 metrů od přejezdu. Ve fabii zahynuli čtyři lidé, muž se ženou ve věku 47 a 32 let a jejich děti staré pět a osm let. 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Tvorba ledu na mostech a silnicích

Věděli jste, že se v zimě tvoří led na mostech dřív než je tomu na silnici? Čím to je? Na mosty ze všech stran působí chladnější vzduch a dříve tak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt