Řidič kamionu, který způsobil srážku s vlakem, sedí ve vazbě. Vlaky nabírají zpoždění


Dne:09.09.2019 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 1

Řidič kamionu, který způsobil srážku s vlakem, sedí ve vazbě. Vlaky nabírají zpoždění

Za páteční nehodu v Uhříněvsi, kde se srazil vlak s kamionuem na přejezdu, stíhá policie řidiče kamionu se srbskými registračními značkami. Zranilo se osm lidí včetně osmašedesátiletého šoféra kamionu, kterého v neděli soud poslal do vazby. Za obecné ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení cizinci hrozí až osm let vězení. Vlaky nyní nabírají zpoždění, koridor se bude opravovat ještě minimálně týden.

K tomu, proč před nehodou řidič srbského kamionu zůstal stát na trati mezi sklopenými závorami a neodjel, se cizinec dosud nevyjádřil, sdělila ČTK policejní mluvčí Eva Kropáčová. Na soud čeká ve vazební věznici, hrozí mu až osmileté vězení.

Páteční střet kamionu s vlakem na přejezdu v pražské Uhříněvsi (další fotografie a odkaz na video najdete zde) bude na koridoru z metropole na jih Čech znát nejméně týden. Tak dlouho podle odhadů potrvají nejnutnější opravy trakčního vedení a přejezdu jako takového. Jezdí se tam jen po jedné koleji, vlaky nabírají zpoždění a některé spoje jsou zrušeny úplně.

„Musí se opravit koleje, trakční vedení, musí se udělat základ pro betonáž trakčního sloupu, který byl zdemolovaný, a další dva se musí opravit. Takže podle toho, jak to bude postupovat, budeme upřesňovat termín zprovoznění i druhé poškozené koleje,“ řekla už o víkendu agentuře ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová.

Podle ní bude minimálně do čtvrtka pro auta uzavřen i přejezd v Uhříněvsi, kde se nehoda stala. Dráhy zavedly řadu opatření pro dálkové i regionální vlaky, o kterých informují na průběžně aktualizované stránce.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Malé ohýnky jsou rizikovější: Pravidla pro bezpečné pálení čarodějnic

"Malé ohýnky často představují větší riziko než ty velké, které organizovaně pořádají obce nebo spolky. Je to hlavně proto, že velká vatra, která doprovází…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt