Řidič kamionu, který způsobil srážku s vlakem, sedí ve vazbě. Vlaky nabírají zpoždění


Dne:09.09.2019 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 1

Řidič kamionu, který způsobil srážku s vlakem, sedí ve vazbě. Vlaky nabírají zpoždění

Za páteční nehodu v Uhříněvsi, kde se srazil vlak s kamionuem na přejezdu, stíhá policie řidiče kamionu se srbskými registračními značkami. Zranilo se osm lidí včetně osmašedesátiletého šoféra kamionu, kterého v neděli soud poslal do vazby. Za obecné ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení cizinci hrozí až osm let vězení. Vlaky nyní nabírají zpoždění, koridor se bude opravovat ještě minimálně týden.

K tomu, proč před nehodou řidič srbského kamionu zůstal stát na trati mezi sklopenými závorami a neodjel, se cizinec dosud nevyjádřil, sdělila ČTK policejní mluvčí Eva Kropáčová. Na soud čeká ve vazební věznici, hrozí mu až osmileté vězení.

Páteční střet kamionu s vlakem na přejezdu v pražské Uhříněvsi (další fotografie a odkaz na video najdete zde) bude na koridoru z metropole na jih Čech znát nejméně týden. Tak dlouho podle odhadů potrvají nejnutnější opravy trakčního vedení a přejezdu jako takového. Jezdí se tam jen po jedné koleji, vlaky nabírají zpoždění a některé spoje jsou zrušeny úplně.

„Musí se opravit koleje, trakční vedení, musí se udělat základ pro betonáž trakčního sloupu, který byl zdemolovaný, a další dva se musí opravit. Takže podle toho, jak to bude postupovat, budeme upřesňovat termín zprovoznění i druhé poškozené koleje,“ řekla už o víkendu agentuře ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová.

Podle ní bude minimálně do čtvrtka pro auta uzavřen i přejezd v Uhříněvsi, kde se nehoda stala. Dráhy zavedly řadu opatření pro dálkové i regionální vlaky, o kterých informují na průběžně aktualizované stránce.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Už máte přezuto? Povinnost zimních pneu začíná dnes

Pneuservisy jsou otevřeny i v době epidemických omezení, přezujte zimní pneumatiky na vašich autech včas. "Již při poklesu teplot pod plus sedm stupňů je…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt