Požáry vánočních stromečků si na Štědrý den vyžádaly jednu oběť a 17 zraněných


Dne:25.12.2018 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Rating šoku: 2

Jako každý rok, i letos měli hasiči na Štědrý den plno práce. Museli vyrazit napříč republikou k celkem 44 požárům, způsobených především prskavkami, svíčkami či světelnými řetězy na vánočních stromcích. Zranilo se 17 lidí a čtyřicetiletá žena z Prahy dokonce přišla o život poté, co jí doma vzplanul vánoční stromeček.

"Celkem vyjeli hasiči dne 24. prosince 2018 k 44 požárům, které si vyžádaly jeden lidský život a 17 osob se při nich zranilo. Mezi další výjezdy patřily zásahy u dopravních nehod, těch bylo 44 a technické zásahy v počtu 183. Celkem vyjeli hasiči během Štědrého dne ke 297 událostem, což zhruba odpovídá dlouhodobému dennímu průměru," uvedla mluvčí hasičů Nicole Zaoralová.

Nejvíc požárů podle ní bylo na v Plzeňském a Ústeckém kraji, v každém hasiči evidují šest požárů. Naopak pouze jediný požár museli hasiči hasit v Pardubickém kraji. Před požáry způsobenými neopatrností při zapalování adventních věnců jsme vás varovali zde.

V Praze zemřela žena kvůli prskavce na stromku

"V 17:56 hodin dne 24. prosince 2018 zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů v ulici Lucemburská v pražských Vinohradech u požáru vánočního stromku a vybavení bytu obytného domu. Při požáru byla nalezena mrtvá osoba, další tři zraněné osoby jsme předali do péče ZZS," uvádí hasiči. 

Požár byl lokalizován za 20 minut po příjezdu jednotek, z domu se před příjezdem hasičů evakuovalo deset osob. Proč začal hořel vánoční strom, zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, pravděpodobně ale vznikl od prskavky. Požár způsobil škodu asi 400 tisíc korun. 

Hořící stromek vyhnal z domovů 19 lidí

Na Černém Mostě v Praze, v ulici Doležalova, zasahovaly dvě jednotky hasičů také u požáru vánočního stromku v bytě panelového domu. Požár byl rychle uhašen, hasiči ale museli evakuovat z domu celkem 19 osob, 8 osob prohlédli na místě záchranáři. Hasiči také zachránili 4 kočky a psa. Požár poškodil vybavení bytu a způsobil škodu 200 tisíc korun. Příčinou byla nedbalost při používání otevřeného ohně.

V Hradci Králové vznikly hned dva požáry od vánočních stromečku

"V 17:15 byl na krajské operační a informační středisko nahlášen požár v Mýtské ulici. Obyvatelé bytu připravovali po večeři dárky a náhle zjistili, že začíná hořet stromeček," uvedla mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Götzová s tím, že požár se podařilo dostat velmi brzy pod kontrolu. Celý byt byl silně zakouřený, hasiči jej po dohašení všech ohnisek odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Požár, který s největší pravděpodobností vznikl od vánočního světelného řetězu, napáchal škody za asi 50 tisíc korun. Plameny se od stromečku rozšířily i na blízký nábytek a zničily celou kuchyňskou linku. 

O čtyři hodiny později vyjížděli hradečtí hasiči k poplachu v šestém nadzemním podlaží panelového domu v Třebechovické ulici. Požár vánočního stromku zapříčinila pravděpodobně opět prskavka. Nesprávné používání pyrotechniky způsobilo nejen škodu ve výši asi 30 tisíc korun, ale také přivodilo zranění jednomu uživateli bytu, který skončil v nemocnici. 

Galerie - Požáry vánočních stromečků si na Štědrý den vyžádaly jednu oběť a 17 zraněných

Požáry vánočních stromečků si na Štědrý den vyžádaly jednu oběť a 17 zraněných
Hasič zachraňuje kočku z bytu, kde vznikl požár od vánočního stromečku.
Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

S nepřipoutaným zvířetem v autě hrozí zranění, nutné je vypnout i elektrická okénka

Transportní klece jsou nejlepší volbou, jak zajistit bezpečnost vašeho psa při cestování. Ujistěte se, že jste vybrali správnou velikost přepravky pro zvíře.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies