Utopilo se nám dítě! volali zoufalí rodiče. Záchranáři letěli ke třem případům


Dne:08.07.2024 | autor: Monika Vojáčková | České Budějovice | Rating šoku: 3

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Datum nehody: 7.7.2024, další nehody ze dne 7.7.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: ZZS

Utopilo se nám dítě! volali zoufalí rodiče. Záchranáři letěli ke třem případům

Letošní prázdniny nezačaly zrovna šťastně, jen na jihu Čech museli záchranáři spěchat během prvního víkendu hned ke třem případům tonutí. Příběh tříletého chlapce, kterého rodiče našli v bezvědomí na hladině bazénu, autenticky popsal i letecký záchranář Marek Dvořák.

"Letní prázdniny sotva začaly a my jsme hned během prvního prázdninového víkendu zasahovali u třech případů tonutí," oznámila na sítích Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje.

U dvou tonoucích došlo k selhání životních funkcí, zástavě oběhu a bezdeší. V obou případech se ve spolupráci se svědky události povedlo tonoucí zresuscitovat a transportovat na anesteziologicko-resuscitační oddělení. Třetí případ provázel skok do neznámé vody s následným poraněním páteře.

"Utopilo se nám v bazénu dítě!"

Jeden případ z konce června popsal na svém Facebooku i záchranář Marek Dvořák. Rodičům se na okamžik ztratil z dohledu tříletý chlapec. Marně ho hledali po celém domě.

"Když se rodiče vrací ze sklepa, oba periferně zahlédnou v bazénu na hladině plavat bezvládné dětské tělíčko. 
Výkřik, panika, šílený stres, táta oblečený skáče do bazénu a vytahuje bezvládného promodralého nedýchajícího chlapečka, máma běží pro mobil, ruka se jí tak třese, že není schopna vytočit 155 a povede se jí to až na třetí pokus. Přijeďte, prosím, utopilo se nám v bazénu dítě, prosím RYCHLE!"

Záchranářům se vzápetí rozezněl pager, nasedli do vrtulníku, operátor mezitím radil rodičům, jak mají resuscitovat.

"Cestou si se záchranářem ještě opakujeme velikost pomůcek a léky pro tříleté dítě. Přistáváme na malé travnaté ploše před domem, přebíháme silnici, do nosu nás udeří vůně čerstvě upečené buchty…" popisuje záchranář vypjatou chvíli.

"V náruči mámy vidíme dítě už v ručníku, kouká na nás, dýchá, drží se mámy. Je na nich vidět směs emocí, strach a zároveň úleva… “Minutu jsme ho neviděli…” Do nemocnice ho bereme jen na pozorování," vypráví s úlevou Dvořák.

Podobné příběhy nejsou pro záchranáře výjimečné. "Bohužel k nim vyjíždíme každoročně, proto i letos prosíme: buďte na sebe opatrní, nepřeceňujte své síly a plavecké dovednosti, neskákejte do neznámých vod, kde nelze odhadnout hloubku, a své nejmenší nespouštějte z očí! …protože stačí vteřina a všechno je jinak…" varují záchranáři.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nejvíce "bodují" mladí řidiči

Víte, že přibližně každý dvanáctý řidič v ČR má ve svém bodovém hodnocení za rok 2013 minimálně jeden bod. Nejčastěji (ve vztahu k počtu řidičů v dané…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies