*

Autobus vjel na Benešovsku pod vlak, deset lidí se zranilo - Struhařov


Dne:14.06.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Střední Čechy | Rating šoku: 2

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Struhařov

Datum nehody: 14.6.2020, další nehody ze dne 14.6.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

U obce Struhařov na Benešovsku se v neděli ráno srazil osobní vlak s autobusem. Signalizace na železničním přejezdu podle policie fungovala. Záchranáři aktivovali traumaplán a ošetřili 10 lidí, jednu těžce zraněnou ženu transportovali vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole. Škoda je podle Drážní inspekce téměř 4 miliony korun.

Nehoda se stala kolem 6:40 na železničním přejezdu bez závor a s výstražnou signalizací. Po srážce skončil vlak mimo trať a autobus zůstal na kolejích. Drážní inspekce hmotnou škodu vyčíslila na 2,6 milionu korun na vlaku, 800 tisíc na autobuse a 300 tisíc na trati.

Na místě bylo podle prvotních informací od policie 15 raněných, nakonec se ale do péče záchranářů dostalo 10 lidí, přičemž více jich bylo v autobusu, kde cestovala i nejvážněji raněná žena.

„Vážně raněnou ženu vrtulník převezl do motolské nemocnice v Praze. Dalších 8 lidí se zranilo lehce a ti jsou v péči lékařů v nemocnici v Benešově. Jeden raněný byl ošetřený na místě a nevyžadoval hospitalizaci,“ řekla iDNES.cz mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Hasiči dorazili se třemi jednotkami a společně se záchranáři rozdělovali raněné pomocí systému START. 

„Ten je na 4 skupiny podle vážnosti raněných. Všichni, kteří potřebovali převézt do nemocnice, už sanitky nebo vrtulník odvezly. Společně s drážními hasiči čekáme ještě na inspektora, který bude nehodu vyšetřovat a začnou i další práce. Vlak totiž vykolejil přední nápravou a je mimo trať,“ popsal situaci mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Z dvanácti cestujících museli hasiči deset lidí zachraňovat. „Z vlaku jsme zachraňovali čtyři osoby a z autobusu šest,“ dodal mluvčí středočeských hasičů. 

Podle Správy železnic výstražná světla na přejezdu v době nehody fungovala. Nehodu teď bude vyšetřovat Drážní inspekce společně s policií (více o nehodách na železnici čtěte zde).

Galerie - Autobus vjel na Benešovsku pod vlak, deset lidí se zranilo - Struhařov

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt