*

Autobus vjel na Benešovsku pod vlak, deset lidí se zranilo - Struhařov


Dne:14.06.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Střední Čechy | Rating šoku: 2

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Struhařov

Datum nehody: 14.6.2020, další nehody ze dne 14.6.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

U obce Struhařov na Benešovsku se v neděli ráno srazil osobní vlak s autobusem. Signalizace na železničním přejezdu podle policie fungovala. Záchranáři aktivovali traumaplán a ošetřili 10 lidí, jednu těžce zraněnou ženu transportovali vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole. Škoda je podle Drážní inspekce téměř 4 miliony korun.

Nehoda se stala kolem 6:40 na železničním přejezdu bez závor a s výstražnou signalizací. Po srážce skončil vlak mimo trať a autobus zůstal na kolejích. Drážní inspekce hmotnou škodu vyčíslila na 2,6 milionu korun na vlaku, 800 tisíc na autobuse a 300 tisíc na trati.

Na místě bylo podle prvotních informací od policie 15 raněných, nakonec se ale do péče záchranářů dostalo 10 lidí, přičemž více jich bylo v autobusu, kde cestovala i nejvážněji raněná žena.

„Vážně raněnou ženu vrtulník převezl do motolské nemocnice v Praze. Dalších 8 lidí se zranilo lehce a ti jsou v péči lékařů v nemocnici v Benešově. Jeden raněný byl ošetřený na místě a nevyžadoval hospitalizaci,“ řekla iDNES.cz mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Hasiči dorazili se třemi jednotkami a společně se záchranáři rozdělovali raněné pomocí systému START. 

„Ten je na 4 skupiny podle vážnosti raněných. Všichni, kteří potřebovali převézt do nemocnice, už sanitky nebo vrtulník odvezly. Společně s drážními hasiči čekáme ještě na inspektora, který bude nehodu vyšetřovat a začnou i další práce. Vlak totiž vykolejil přední nápravou a je mimo trať,“ popsal situaci mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Z dvanácti cestujících museli hasiči deset lidí zachraňovat. „Z vlaku jsme zachraňovali čtyři osoby a z autobusu šest,“ dodal mluvčí středočeských hasičů. 

Podle Správy železnic výstražná světla na přejezdu v době nehody fungovala. Nehodu teď bude vyšetřovat Drážní inspekce společně s policií (více o nehodách na železnici čtěte zde).

Galerie - Autobus vjel na Benešovsku pod vlak, deset lidí se zranilo - Struhařov

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Brzdná dráha při rychlosti 160 km/h

Možná jste již dříve zaznamenali návrh na zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na dálnících ze stávajících 130 km/h na 160 km/h. Jaké to bude mít následky?…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt