*

Srážka dvou kamionů a felicie: Policista v civilu zachraňoval život batoleti - Mohelnice


Dne:10.01.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Olomouc | Rating šoku: 3

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Mohelnice

Datum nehody: 9.1.2019, další nehody ze dne 9.1.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: blesk.cz, iDNES.cz

Srážka dvou kamionů s osobním autem ve středu dopoledne téměř na sedm hodin uzavřela v obou směrech silnici I/35 u Mohelnice na Šumpersku. Při nehodě se zranili tři lidé, vážně zraněné batole musel do nemocnice transportovat vrtulník. Svědci nehody líčí, jak ho masáží srdíčka zachraňoval policista v civilu.

Nehoda se podle policejní mluvčí stala v 9:15 hodin v místě zúžení dvou jízdních pruhů do jednoho, a to u mohelnické místní části Studená Loučka na konci stoupání. Srazil se tam nákladní vůz s protijedoucím osobním a následně ještě i dalším nákladním autem.

"Kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému a vyšetřování musela být silnice v obou směrech uzavřena, provoz byl plně obnoven před šestnáctou hodinou,“ uvedla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Svědci nehody její slova potvrzují. „V tom kopci jel kamion a v protisměru byl osobák. On srazil ten osobák, fabia cca dvacet metrů odletěla,“ řekl pro FTV Prima očitý svědek střetu. „V té fabii byla žena a dítě 1 a půl roku staré,“ doplnil muž.

„Ještě by chtělo zmínit policistu, který byl v civilu, a když jsme společně vytáhli z auta miminko, tak okamžitě poskytl první pomoc resuscitací srdíčka a tím mu zachránil život,“ doplnil očitý svědek výpověď o hrdinském činu.

Všichni tři zranění byli převezeni do nemocnice. Nezletilé dítě transportoval vrtulník, právě to by podle FVT Prima mělo být v nejhorším zdravotním stavu. Okolnosti srážky automobilů vyšetřuje policie. 

Galerie - Srážka dvou kamionů a felicie: Policista v civilu zachraňoval život batoleti - Mohelnice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při nákupu elektronické dálniční známky buďte pozorní, špatná SPZ je nevratná

Už skoro 700 tisíc řidičů si pořídilo novou elektronickou dálniční známku. Od 1. února 2021 se na dálnici budete moci vypravit už jen s ní. Koupit e-známku…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt