Řidič srazil na Rakovnicku chodce bez reflexních prvků, ten na místě zemřel - Lubná


Dne:12.01.2024 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Střední Čechy | Rating šoku: 2

Region: Středočeský kraj

Město: Střední Čechy

Místo: Lubná

Datum nehody: 11.1.2024, další nehody ze dne 11.1.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: PCŘ

Během pár dnů v letošním roce vyjížděly záchranné složky již ke třem smrtelným nehodám na Rakovnicku. K poslední z nich byli vysláni ve čtvrtek přes sedmou hodinou večerní, kdy řidič přehlédl neosvětleného chodce. Na místě zemřel.

Podle prvotního šetření jel řidič osobního vozidla Volkswagen ve směru od Rakovníka na Lubnou, kde pravděpodobně přehlédl chodce, do kterého narazil.

"Chodec, který se pohyboval v pravém jízdním pruhu, bez reflexních prvků, po střetu s osobním autem na místě bohužel podlehl vážnému zranění," uvedla mluvčí policie Michaela Richterová. U zemřelého byla nařízena soudní pitva pro určení přesné příčiny smrti.

"Hlídka vyzvala řidiče osobního auta k dechové zkoušce a testu na drogy, přičemž oba výsledky byly negativní. Okolnosti a míra zavinění je předmětem dalšího šetření," dodala mluvčí policie.

Chodec je povinen mít reflexní prvky

Podle zákona musí mít chodec při snížené viditelnosti mimo obec reflexní prvky. Pokud nemá, řidič ho pravděpodobně zahlédne příliš pozdě. 

 

Například v modrém oblečení řidič chodce nebo cyklistu zaregistruje jen na vzdálenost pouhých 18 metrů, v červeném na 24 metrů, zatímco reflexní prvky na oblečení řidič spatří ze vzdálenosti 200 metrů (detailnější porovnání viditelnosti barevného a reflexního oblečení najdete zde). 

Galerie - Řidič srazil na Rakovnicku chodce bez reflexních prvků, ten na místě zemřel - Lubná

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pozor na adventní věnce. Loni v plamenech zemřelo 9 lidí a 124 se jich zranilo

"Domovy jsou dnes doslova přeplněny vysoce hořlavými materiály. Koberce, čalounění, záclony – to vše je dnes vyrobeno z umělých vláken, která snadno hoří.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies