Nezapomínejte na reflexní vestu u nehody


Dne:13.11.2018 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 1

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: BESIP

Reflexní prvky vám mohou zachránit život

Není to tak dlouho, co mladý řidič zemřel poté, kdy šel na pomoc řidičce, která narazila do lesní zvěře. Banální nehoda, ovšem s fatálními následky, upozorňuje BESIP zaměřující se na bezpečnost silničního provozu. Kdyby měl tragicky zesnulý muž snažící se pomoci u nehody oblečenou reflexní vestu, mohl dnes žít. Tušili jste, že v modrém oblečení vás řidič zaregistruje jen na vzdálenost 18 metrů, zatímco v reflexním oblečení vás vidí na 200 metrů?

Bezpečnostní vesta kombinující žlutou fluorescenční barvu s reflexními pruhy výrazně zvyšuje viditelnost za světla i za tmy. Další možností jsou nejrůznější druhy reflexních doplňků, díky kterým vás řidiči zaregistrují na vzdálenost dvou stovek metrů, a mají tak čas na úhybný manévr.

Pokud si ale obléknete tmavé oblečení, vaše šance na viditelnost a bezpečnost na silnici se rapidně snižuje. V modrém oblečení jste vidět na pouhých 18 metrů, v červeném oblečení si vás řidič nejspíše všimne ve vzdálenosti 24 metrů, ve žlutém oblečení vás uvidí na 37 metrů a v bílém oblečení na 55 metrů.

Tři rady pro zvýšení viditelnosti:

  • Používejte reflexní a fluorescenční materiály a kombinujte je, abyste byli dobře vidět za světla i za tmy.
  • Reflexní předměty umístěte nejlépe ke konci rukávů, blízko ke kolenům a do úrovně pasu (cyklisté také na přilbu a kolo).
  • Dětem pořiďte oblečení, školní brašny a doplňky opatřené reflexními a fluorescenčními bezpečnostními prvky.

Reflexní a fluorescenční předměty nejsou drahé. Nejrůznější samolepky, přívěsky, nášivky, nažehlovačky, pásky na ruku a podobně pořídíte například v galanteriích nebo v obchodech s jízdními koly za rozumné ceny (výsledky testu s reflexními prvky najdete zde).

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pozor na svíčky, prskavky a další vánoční dekorace. Můžou vás stát život

Adventní věnce Adventní věnce plněné pilinami a bez nehořlavých podložek jsou určeny pouze k dekoraci a svíčky na nich bychom nikdy neměli zapalovat.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt