Řidič přejel do protisměru. Po střetu s náklaďákem zemřel on i dítě - Kuřim


Dne:22.12.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Ostrava | Rating šoku: 3

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Kuřim

Datum nehody: 20.12.2022, další nehody ze dne 20.12.2022, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

V úterý kolem půl páté došlo na hlavním tahu z Brna na Svitavy poblíž Kuřimi k tragické dopravní nehodě. V osobním autě Škoda Yeti cestoval muž s dítětem a poté, co se v protisměru střetli s nákladním vozem, oba zemřeli. 

"Podle prvotních informací řidič osobního vozidla jedoucí směrem na Brno z dosud nezjištěných příčin vyjel ze svého jízdního pruhu do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním automobilem. Následky tvrdého nárazu byly velmi vážné," uvedl mluvčí policie Petr Vala.

Řidič i dítě, které s ním v autě cestovalo, utrpěli velmi vážná poranění, se kterými je zdravotníci transportovali do nemocnic. Tam oba zraněním podlehli.

Po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody byla komunikace obousměrně zcela uzavřena. Objízdná trasa byla vedena přes Kuřim, kde ale v podvečer vznikaly dlouhé kolony. Provoz na silnici byl plně obnoven až kolem 20. hodiny.

Dechová zkouška u řidiče nákladního vozu byla negativní. U druhého šoféra byly nařízeny krevní odběry. Škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Přesnou příčinu vzniku dopravní nehody budou nyní zjišťovat dopravní policisté.

Galerie - Řidič přejel do protisměru. Po střetu s náklaďákem zemřel on i dítě - Kuřim

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Řidiči s praxí do 5 let jsou nejrizikovější

Víte, že nejčastějším viníkem dopravních nehod jsou řidiči s praxí do 5 let? Například v roce 2013 zavinili na českých silnicích 29% všech dopravních nehod,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt