*

Rakousko žaluje Německo. Důvodem je mýtné


Dne:15.10.2017 | autor: Jan Prošek | Galerie (1)

Německý plán na zpoplatnění největší evropské dálniční sítě pro osobní automobily bude mít ještě soudní dohru. Rakušané se totiž rozhodli, že celou záležitost poženou až do Soudního dvora Evropské Unie.

To, že jsou dálnice opatřeny mýtným, není v zásadě nic špatného. Problém je ale v tom, že tento návrh cílí zejména na zahraniční řidiče. Německým vlastníkům aut se finanční částka odečte z daně motorových vozidel, tedy daň bude menší. Ještě lépe jsou na tom majitelé ekologických vozů. Těm bude stát podle dostupných informací doplácet.
 

„Je to nepříjemná diskriminace na základě národnosti a nám se to v žádném případě nelíbí,“ nechal se slyšet rakouský ministr dopravy Jörg Laichfried a pokračoval: „Měli bychom vytvářet EU, ve které platí pro všechny stejné zákony a ne právo silnějšího,“ dožaduje se spravedlnosti.
 

Německý ministr dopravy se k situaci vyjádřil a konstatoval, že postup Berlína byl zcela v souladu s legislativou Evropské Unie a Evropská komise na tom neshledala nic špatného.  Spolkový sněm schválil zpoplatnění německých dálnic od roku 2019. Mýtné na deset dnů činí 25 eur, tedy přibližně 650 korun. Proti tomu se ohradil také Bohuslav Sobotka, který zastává podobný názor jako rakouská strana.
 

Evropská komise se celou situací zabývala a vyzvala Německo k drobným úpravám. Stanovené mýto ale zůstalo. Českému ministru Danu Ťokovi bylo doporučeno, aby Praha žalobu nepodávala. 

Galerie - Rakousko žaluje Německo. Důvodem je mýtné

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jedete autem na dovolenou? Dávejte pozor na mikrospánek

V období prázdnin vyráží hodně lidí na dovolenou autem. Cesta je většinou dlouhá a bez pravidelných přestávek hrozí řidičům mikrospánek. Co znamená tento…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt