Opilý muž se po nehodě na elektrokoloběžce málem utopil, podobných nehod přibývá - Obřany


Dne:29.04.2024 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Místo: Obřany

Datum nehody: 21.4.2024, další nehody ze dne 21.4.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Množí se případy nehod na elektrokoloběžkách. Tyto stroje dokáží vyvinout překvapivě vysoké rychlosti a jezdci jsou na nich téměř nechránění, navíc své schopnosti často přeceňují nebo před jízdou konzumují alkohol. Například v Brně spadl opilý řidič po něhodě na elektrické koloběžce do řeky a skončil ve vážném stavu v nemocnici. 

Jen za poslední týden se stalo hned několik vážných nehod na elektrických koloběžkách napříč celou Českou republikou. 

Opilá žena ztratila rovnováhu v České Lípě

Minulou neděli, kolem půl třetí nad ránem, projížděla 50letá žena na elektrokoloběžce Pražskou ulicí v České Lípě a směřovala k benzinové čerpací stanici Orlen, kam už ale nedojela.

"Na rovince ztratila rovnováhu, upadla na silnici a lehce se přitom zranila. Před odjezdem do nemocnice jsme ji podrobili dechové zkoušce, která ukázala, že v sobě měla 2,48 promile. To mnohé vysvětlovalo," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Nyní ženu čeká ve správním řízení vysoká pokuta. "Alkohol nepatří nejen za volant, ale ani za řídítka jízdního kola či koloběžky, natož pokud mají elektro pohon," varuje mluvčí policie.

Podnapilý muž se v Jeseníku srazil s autem

Minulé pondělí před 15. hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě, ke které došlo v Jeseníku na ulici Otakara Březiny. Muž pod vlivem alkoholu se tam srazil s autem.

"Devětatřicetiletý muž na elektrokoloběžce při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a za touto zatáčkou nestihl dobrzdit, když spatřil osobní auto značky Škoda Superb. Jeho 48letý řidič na vzniklou situaci zareagoval sešlápnutím brzdového pedálu, avšak střetu již nezabránil," popsala nehodu mluvčí policie Ivana Skoupilová.

Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, která vyšla pozitivně u řidiče elektrokoloběžky s hodnotami 0,36 promile a 0,35 promile.

Muž na elektrokoloběžce spadl v Brně do řeky

Minupý týden v pátek, krátce po půlnoci, přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o pádu muže do řeky. Ten kvůli zřejmě kvůli předchozímu požití alkoholu nezvládl jízdu na elektrokoloběžce, havaroval a skutálel se do vody. Kolizi zaznamenali svědci, kteří policistům událost oznámili.

"Na místo, do brněnských Obřan, vyrazily dvě hlídky policistů z oddělení hlídkové služby, které se nacházely nejblíž. Z ledové řeky se jim během několika okamžiků podařilo vyprostit bezvládné tělo statného muže. Okamžitě zahájili oživovací pokusy, se kterými jim později pomáhal psovod, hasiči i přivolaní záchranáři," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Díky společnému úsilí se jim muže podařilo oživit, poté byl ve vážném stavu transportován do nemocnice.

 

Galerie - Opilý muž se po nehodě na elektrokoloběžce málem utopil, podobných nehod přibývá - Obřany

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Řidič srazil na Rakovnicku chodce bez reflexních prvků, ten na místě zemřel

Podle prvotního šetření jel řidič osobního vozidla Volkswagen ve směru od Rakovníka na Lubnou, kde pravděpodobně přehlédl chodce, do kterého narazil. …

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies