Motorkář rozpůlil motorku o strom. Řidiči musí být ohleduplní a předvídat - Kopidlno


Dne:23.08.2023 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Kopidlno

Datum nehody: 22.8.2023, další nehody ze dne 22.8.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Od začátku roku bouralo jen v Královéhradeckém kraji přes sto motorkářů, naposledy v pondělí skončila nehoda jednostopého jezdce tragicky, náraz do stromu nepřežil.

"Letní teploty lákají milovníky jednostopých vozidel. Na královéhradeckých silnicích tak můžete v těchto dnech potkat velké množství motorkářů. V souvislosti s jejich zvýšeným pohybem však vzrůstá počet dopravních nehod," podotýká mluvčí policie Lucie Konečná.

Tragicky skončila nehoda v pondělí u Kopidlna, kde motorkář před půlnocí nevybral zatáčku a narazil do borovice. Motocykl skončil na dvě půlky, šestačtyřicetiletý řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem.

V úterý večer pak boural řidič motocyklu na silnici III. třídy v obci Spy. Také zřejmě nepřizpůsobil rychlost a vyjel svým motocyklem mimo vozovku, kde narazil do stromu. Skončil v nemocnici.

Základem je ohleduplnost a předvídání

Jen za předminulý víkend a pouze v Královéhradeckém kraji bouralo celkem sedm motorkářů. Jeden byl v kritickém stavu letecky transportován do nemocnice. 

"Od začátku roku do konce července došlo na silnicích v našem kraji k celkem 105 dopravním nehodám s účastí motocyklu, z nichž něco málo přes polovinu zavinili právě motorkáři. Dva motorkáři při těchto nehodách zahynuli," uvedla mluvčí policie Elička Pospíšilová.  

"Při těchto nehodách hraje často hlavní roli rychlost, kvůli které nejsou schopni včas zareagovat a dále pak nedání přednosti v jízdě. Výjimky nejsou ani jízda bez přilby či pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek," vyjmenovala nejčastější důvody nehod motorkářů Konečná.

Při prevenci je podle ní největší důraz kladen na věnování pozornosti při jízdě, přizpůsobení jízdy stavu komunikace, předepsanou výstroj a vybavení všemi předepsanými bezpečnostními prvky. "Základem je však ohleduplnost a včasné předvídání situace všech účastníků silničního provozu. To je nejdůležitější faktor ke snížení rizika nehod s účastí motocyklistů," dodala mluvčí policie.

Galerie - Motorkář rozpůlil motorku o strom. Řidiči musí být ohleduplní a předvídat - Kopidlno

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

První pomoc při dopravní nehodě

Zajištění místa nehody Pokud na silnici uvidíte nehodu, je vhodné zastavit nejméně 50 metrů za místem nehody, rozsvítit výstražná světla, obléknout…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies