Tragický pátek: Na hlavním tahu na Moravu dnes zemřeli čtyři lidé - Koclířov


Dne:14.04.2023 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Pardubice | Rating šoku: 3

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Koclířov

Datum nehody: 14.4.2023, další nehody ze dne 14.4.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Mimořádně tragické události se v pátek odehrály na hlavním tahu I/35. Dopoledne při čelním střetu dvou aut zemřeli tři lidé u Koclířova na Svitavsku, další dva lidé se zranili. Odpoledne pak na stejné silnici zemřel motocyklista, který se ve Vysokém Mýtě srazil s kamionem, uvedl server iDNES.cz.

Páteční dopolední nehoda na Svitavsku je v letošním roce zatím tou nejtragičtější v celém Česku. Nehoda se stala okolo 10. hodiny poblíž nepřehledné zatáčky u Koclířova na Svitavsku. Podle policejní mluvčí v Audi A4 zahynuli tři mladí muži, v protijedoucím stříbrném BMW muž a žena utrpěli zranění.

„Příčiny a bližší okolnosti nehody vyšetřují nyní kriminalisté,“ řekla za Policii ČR Iveta Kopecká. Podle svědků vozidlo audi jedoucí od Litomyšle narazilo do protijedoucího BMW poté, co předjíždělo kamion a na mokré vozovce dostalo v táhlé zatáčce smyk.

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči ze Svitav. „Rozdělili se do dvou skupin a z obou vozidel vyprostili zaklíněné osoby. Dále provedli standardní zajištění vozidel proti vzniku požáru, zamezili úniku provozních náplní a odpojili akumulátory,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Odpoledne hasiči havarované automobily naložili jeřábem na nákladní auto a převezli policistům na expertizu. Hlavní tah z Čech na Moravu byl u obce Koclířov uzavřen šest hodin. Objízdná trasa v obou směrech vedla přes Svitavy. „Silnice u Koclířova byla zprůjezdněna krátce před čtvrtou hodinou odpoledne,“ uvedla Kopecká.

Další smrtelná nehoda na skútru

Další tragická nehoda se na stejné silnici stala krátce po půl druhé u Vysokého Mýta. Na křižovatce se silnicí do Džbánova došlo ke střetu kamionu s motocyklem.

„Podle prvotních informací řidič skútru nedal přednost nákladní soupravě jedoucí po hlavní silnici. Motocyklista utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ řekla policejní mluvčí Iveta Kopecká s tím, že policisté na místě stále zjišťují bližší okolnosti nehody.

U řidiče nákladního vozidla byla provedena orientační dechová zkouška s negativním výsledkem. Na místo byl přivolán i psycholog HZS Pardubického kraje.

Galerie - Tragický pátek: Na hlavním tahu na Moravu dnes zemřeli čtyři lidé - Koclířov

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nehoda dvou cyklistek skončila zraněním. Jaké zásady dodržovat na kole?

"Podle prvotních informací se jednašedesátiletá cyklistka zřejmě plně nevěnovala řízení svého kola a přední částí narazila do cyklistky, která právě…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies