*

Chytré auto může zachránit život. Kodiaq zavolal zraněnému řidiči pomoc - Hořice na Šumavě


Dne:15.01.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | České Budějovice | Rating šoku: 2

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: Hořice na Šumavě

Datum nehody: 15.1.2019, další nehody ze dne 15.1.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Bezpečnostní systém v autě přivolal pomoc těžce zraněnému osmačtyřicetiletému řidiči, který v úterý nad ránem havaroval na silnici I/39 v katastru obce Hořice na Šumavě. Jeho Škoda Kodiaq vyslala signál záchranářům, kteří řidiče na místě ošetřili a poté transportovali vrtulníkem na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice.

Českokrumlovští policisté vyjížděli k nehodě společně se záchranáři a hasiči krátce před čtvrtou hodinou ranní 15. ledna 2019. 

"Dle prvotních informací jel řidič ve směru od Černé v Pošumaví směrem na Český Krumlov a z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně nezvládl zatáčku a havaroval mimo komunikaci. Vozidlo, které je vybaveno technologií k přivolání pomoci při dopravní nehodě, vyslalo signál na linku 112 a na základě toho byly k nehodě vyslány všechny složky IZS," uvedla policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Provoz v úseku nehody byl řízen policisty kyvadlově. Krátce před půl sedmou hodinou ranní byla komunikace plně zprovozněna. Celková škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun. Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem šetření českokrumlovských dopravních policistů. Zda byl, či nebyl těžce zraněný řidič pod vlivem alkoholu, prokáží krevní testy odebrané v nemocnici.

Galerie - Chytré auto může zachránit život. Kodiaq zavolal zraněnému řidiči pomoc - Hořice na Šumavě

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Cyklistické desatero: Na co si dát pozor při jízdě na kole

1. Dbejte na stav kola a povinnou výbavu Jízdní kolo musí být vybaveno dvěma na sobě nezávislými účinnými brzdami, volné konce trubky řidítek musí být…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt