*

Jak používat tísňové volání 112?


Dne:12.06.2009 | autor: Kamil Štajgl

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Tísňová linka 112 byla v České republice zavedena ve všech telefoních sítích od začátku roku 2003 jako jedna z podmínek vstupu ČR do EU. Předtím bylo funkční jen v mobilních sítích. V roce 2005 byla dokončena realizace a výstavby a zprovoznění moderní telekomunikační technologie pro příjem tísňového volání. Tato realizace umožnila plně využívat služby jako například: identifikace volaného čísla, identifikace čísla volajícího, identifikace adresy pevné telefonní stanice, identifikace telefonního operátora, identifikace polohy mobilního telefonu, jednotný geografický informační systém, nezávislé IP telefonní spojení mezi operačními středisky, jazyková podpora.

Při předávání zprávy na číslo 112 uveďte následující informace: co se stalo, kde se co stalo, své jméno a číslo telefonu, ze kterého voláte. Po ukončení hovoru vyčkejte na zpětný telefonát, kterým si operační pracovník ověří pravdivost nahlášené zprávy.

Zdroj: www.awauta.cz

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Brzdná dráha při rychlosti 160 km/h

Možná jste již dříve zaznamenali návrh na zvýšení nejvyšší povolené rychlosti na dálnících ze stávajících 130 km/h na 160 km/h. Jaké to bude mít následky?…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt