Zdrogovaného Poláka v kradeném mercedesu zastavil až zátaras z kamionu


Dne:21.04.2023 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Rating šoku: 3

Datum nehody: 20.4.2023, další nehody ze dne 20.4.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Až třetí zátaras zastavil ujíždějícího zdrogovaného Poláka v kradeném mercedesu. Nejdříve se ho pokoušeli zastavit policisté v Německu, dva jejich pokusy ale projel. Až v Česku na dálnici D8 se policistům podařilo zastavit jeho šílenou jízdu - naboural kamion, který policisté použili jako zátaras.

K honičce napříč státy došlo 18. dubna ráno v 7:30, kdy němečtí policisté pronásledovali odcizené vozidlo Mercedes, jehož řidič ujížděl po rychlostní komunikaci A17 ve směru od Drážďan.

"Motorista ignoroval pokyny k zastavení a ve velmi vysoké rychlosti ujížděl ve směru k hranicím České republiky. Agresivním způsobem jízdy bezprostředně ohrožoval životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Ve chvíli, kdy přejel hranice našeho státu a pokračoval po dálnici D8, se díky dobré přeshraniční spolupráci zapojili do pronásledování i čeští policisté," popsal dramatické chvíle mluvčí policie Kamil Marek.

K vytvoření zátarasu čeští policisté využili kamion, který postavili přes celou šíři dálnice ve směru na Prahu v prostoru EXITU 74.

"I přesto, že umístění zátarasu bylo zvoleno na zcela přehledném a rovném úseku dálnice, řidič se nezalekl, nezastavil a riskantně se jej snažil projet. Při tomto nebezpečném manévru způsobil dopravní nehodu a zasahujícími policisty byl na místě zadržen," uvedl policejní mluvčí.

Vydají ho do Německa

Obdobným způsobem se pokusili němečtí kolegové dvakrát zastavit odcizené vozidlo ještě před přejetím státní hranice. Jejich zátarasy ovšem ujíždějící řidič objel a pokračoval v jízdě na české území.

Policisté provedli bezprostředně po zadržení u motoristy orientační test na přítomnost drog v těle. Ten vyšel s pozitivním výsledkem. Hlídka převezla řidiče do nemocnice na ošetření a poté do cely.

Státním zastupitelstvím bylo ve čtvrtek rozhodnuto na základě evropského zatýkacího rozkazu o vydání tohoto řidiče (občana Polska) k trestnímu řízení do SRN, za závažnou trestnou činnost majetkového charakteru na území cizího státu. V současné době se řidič nachází ve vydávací vazbě.

"Policie v souvislosti s touto událostí obdržela mnoho dotazů ohledně využití kamionu jako zátarasu. Policista má oprávnění vyžádat věcnou a osobní pomoc od osob podle zákona o Policii ČR a to při plnění konkrétního úkolu. Fyzická osoba je povinna požadovanou pomoc poskytnout a současně jí za poskytnutí takovéto pomoci náleží peněžní náhrada, kterou posléze poskytuje Ministerstvo vnitra ČR. Následně jsou vyplacené náklady vymáhány po viníkovi (tj. řidiči ujíždějícího vozidla)," vysvětlil Kamil Marek.

Galerie - Zdrogovaného Poláka v kradeném mercedesu zastavil až zátaras z kamionu

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Únava způsobuje více nehod než opilost

Víte, že únava řidiče způsobuje mnohem více nehod než opilost. Odborníci na dopravní nehody zkoumáním zjistili, že pravděpodobnost smrtelné nehody v noci…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt