VIDEO: Drastické video varuje před nepozorností na přejezdech, nehod aut s vlaky přibývá


Dne:21.07.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Rating šoku: 4

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Drážní inspekce ČR

V posledních letech zaznamenává Drážní inspekce velmi vysoký počet smrtelných nehod na železničních přejezdech. Uplynulý týden byl tragický, nehoda na přejezdu se stala kromě středy každý den. Zatímco dříve lidé umírali při každé desáté nehodě na přejezdu, nyní je to již při každé šesté nehodě. Polovina nehod se odehraje na přejezdech, které nejsou chráněny závorami. Podívejte se na drastické varovné video SŽDC.

"V České republice je více než osm tisíc železničních přejezdů. Každý musí odpovídat příslušným zákonům, vyhláškám a normám. Při dodržování všech pravidel ze strany účastníků silničního provozu je tedy střet s vlakem zcela vyloučen. Přesto na nich při několika stech nehodách ročně zahynou desítky osob. V drtivé většině jsou viníky účastníci silničního provozu, kteří vjedou na přejezd v době, kdy to zákon zakazuje," uvádí Drážní inspekce.

Riskantní chování řidičů automobilů potvrzuje i dlouhodobá statistika. Podle ní se na přejezdech vybavených světelným signalizačním zařízením, jichž je pouze čtvrtina z celkového počtu, odehrává takřka polovina všech nehod.

Drážní inspekce proto usiluje o to, aby co největší množství těchto přejezdů bylo doplněno závorami. Tento způsob řešení úrovňového křížení silnice a dráhy se z dlouhodobého hlediska jeví jako nejméně rizikový.

Během sedmi dnů šest nehod na přejezdu

V uplynulém týdnu došlo na přejezdech k minimálně šesti střetům aut s vlaky. Nehoda tohoto druhu se stala od minulé soboty každý den, výjimkou byla pouze středa.

"Během července se v České republice stalo už dvanáct dopravních nehod, kdy se střetl vlak s osobním vozidlem, tahačem a s dodávkou. Přitom od minulé soboty do dnešního dne došlo ke střetům téměř každý den, vyjma středy,“ upozornil ještě před páteční nehodou v Mělníku mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Dodal, že evidují ještě další dva případy srážky vlaku na přejezdech s chodci. Oba skončily tragicky. 

Nejtragičtější nehoda se stala v neděli u Černožic na Královéhradecku, kde zemřela čtyřčlenná rodina. Další žena zemřela v dodávce, jejíž řidič vjel v sobotu na přejezd u obce Příčina na Rakovnicku ve chvíli, kdy jím projížděl vlak. Dalších sedm lidí se zranilo. 

Galerie - VIDEO: Drsná kampaň varuje před nepozorností na přejezdech. Nehod aut s vlaky přibývá

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak se na silnici zviditelnit a nezemřít v podzimních mlhách a plískanicích?

"Svou viditelnost lze snadno zvýšit výraznou barvou oblečení, vhodné jsou doplňky z fluorescenčních materiálů. Za snížené viditelnosti a v nočních…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt