VIDEO: Palubní kamera zachytila čelní střet, řidiče přemohl mikrospánek - Pasohlávky


Dne:31.03.2022 | autor: Monika Vojáčková | Brno | Rating šoku: 3

VIDEO: Palubní kamera zachytila čelní střet, řidiče přemohl mikrospánek - Pasohlávky

Policie zveřejnila záznam z palubní kamery zachycující tragickou nehodu u Pasohlávek v Jihomoravském kraji. Řidiče pravděpodobně přemohla únava a mikrospánek.

"Inteligentní systémy nám usnadňují a zpříjemňují jízdu osobními automobily, v komfortu za volantem je pak snadné podlehnout únavě. Ta má s největší pravděpodobností na svědomí i úterní dopravní nehodu na silnici I/52 u Pasohlávek," uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

Dvaačtyřicetiletý cizinec se svým Mercedesem začátkem března před třináctou hodinou vyjel v mírné pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se bez jakéhokoli brždění čelně srazil s protijedoucí Toyotou.

Muž z protijedoucího vozu zemřel

V ní cestovali dva cizinci, muž a žena. Oba byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice, kde muž později zemřel. Tragický střet zachytila palubní kamera nákladního vozu, jedoucího za mercedesem.

Dopravní policisté chtějí zveřejněným videem varovat před nebezpečím únavy na cestách. Důkladná příprava a vydatný odpočinek před cestou zajistí řidiči správné reakce na rozličné situace v silničním provozu.

"Významnou úlohu může při jízdě sehrát i spolujezdec. Rozhovorem pomůže udržet a kontrolovat pozornost a bdělost řidiče. I v případě nepatných náznaků únavy se vždy vyplatí zastavit a krátce se občerstvit," upozorňují policisté.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Matka nechala batole v rozpáleném autě půl hodiny. I pár minut může dítě zabít

Pravděpodobně velkému neštěstí zabránili policisté, když ve středu rozbili okno vozidla s půlročním batoletem, jehož matka si dobrou půlhodinku zařizovala…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies