*

Posádka havarovaného vozu napadala záchranáře, agresivní byla i v nemocnici - Podolí II


Dne:21.04.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | České Budějovice | Rating šoku: 3

Region: Jihočeský kraj

Město: České Budějovice

Místo: Podolí II

Datum nehody: 20.4.2020, další nehody ze dne 20.4.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V pondělí po 17. hodině vyjížděly složky integrovaného záchranného systému k vážné nehodě na Písecku. Řidič tam nezvládl řízení, najel do svodidel a skončil až uprostřed kruhového objezdu. Všichni v autě se zranili, jedna žena dokonce těžce, přesto řidič i jeho spolucestující napadali záchranáře, poté i personál nemocnice a policie je musela krotit i po propuštění z nemocnice.

Nehoda se stala v katastru obce Podolí II v Jihočeském kraji. Řidič osobního automobilu značky Škoda Fabia při sjíždění z dálnice D4 ve směru na Předotice zřejmě nepřizpůsobil rychlost pravotočivé zatáčce, najel do svodidel, které v celé délce poškodil, a skončil s vozem až ve středu nedalekého kruhového objezdu.

"Ve vozidle byli kromě řidiče další tři spolujezdci. Všichni se při dopravní nehodě zranili, jedna z žen bohužel utrpěla vážná zranění a z místa byla transportována vrtulníkem do českobudějovické nemocnice. Ostatní zraněné převezli zdravotníci do písecké nemocnice," uvedla mluvčí policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

"Náročnou práci na místě dopravní nehody všem zasahujícím komplikoval řidič, který se odmítl podrobit dechové zkoušce, zasahujícím vulgárně nadával a byl agresivní," popsala policejní mluvčí. Problémy s pacienty podle ní pokračovaly i v nemocnici, po ošetření a propuštění se účastníci nehody dokonce pokoušeli dostat do budovy Zdravotnické záchranné služby, zdravotníci se museli uzavřít v budově a případ oznámili na linku 158.

Navíc agresivní posádka vozu podle informací policie drze obcházela zaparkované vozy a zkoušela se do nich dostat. Policisté problémy s účastníky dopravní nehody na místě vyřešili a kontrolovali jejich chování a pohyb až do odjezdu vozidlem taxi.

"Obzvlášť v této době, kdy je služba složek IZS náročnější než kdy jindy, je chování osob, kterým zasahující přijeli na pomoc, opravdu nepochopitelná. Policisté okolnosti případu dále prošetřují," dodala mluvčí policie.

Galerie - Posádka havarovaného vozu napadala záchranáře, agresivní byla i v nemocnici - Podolí II

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Chystáte se k moři? Zrádné zpětné proudy vás mohou stát život

Do zpětného proudu se dostanete lehce, ani nebudete vědět jak. Sice budete plavat směrem k pobřeží, ale proud vás bude odnášet dál do moře a pobřeží se vám…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt