S nepřipoutaným zvířetem v autě hrozí zranění, nutné je vypnout i elektrická okénka


Dne:25.03.2022 | autor: Monika Vojáčková

S nepřipoutaným zvířetem v autě hrozí zranění, nutné je vypnout i elektrická okénka

Nepřipoutaní čtyřnozí mazlíčci se mohou při nehodě vážně zranit nebo způsobit zranění cestujících. Stejně jako když se v autě nepřipoutáte, hrozí vám pokuta i za špatný transport zvířete. Nutná je klec, transportní deka nebo bezpečnostní pás, v opačném případě hrozí pokuta.

Transportní klece jsou nejlepší volbou, jak zajistit bezpečnost vašeho psa při cestování. Ujistěte se, že jste vybrali správnou velikost přepravky pro zvíře. Je také velmi důležité zvolit přepravky s bezpečnostním certifikátem. Tyto přepravní klece se dají dobře připoutat bezpečnostním pásem na zadní sedačce vašeho auta. Připoutání klece je klíčové pro bezpečnost.

Pokud to není možné, musí se dát klec do kufru vozidla. Existují transportní klece pro velká plemena, určené přímo do zavazadlového prostoru. 

Nejvhodnější jsou klece z hliníku nebo plastu vyztuženého skelnými vlákny. Důležitý je také design. Ujistěte se, že vybraný model umožňoval dobrou cirkulaci vzduchu, aby váš chlupatý přítel mohl snadno dýchat. Aby byla přeprava psa ještě bezpečnější, rozhodněte se pro brašny uvnitř přepravky, abyste psovi poskytli další ochranu v případě nouzového zastavení.

Když ne do transportní klece, tak připoutat

Existují speciální popruhy pro připoutání zvířete na zadní sedačce. Ještě lepší je speciální psí transportní deka, která zároveň zabrání přenosu chlupů na samotnou sedačku a zajistí dostatečný komfort pro přepravu. O transportních popruzích, dekách a o správné velikosti, se poraďte ve vašem oblíbeném zverimexu.

Pokud máte auto s elektricky ovládanými okny, je docela snadné, aby je váš pes omylem otevřel stiskem tlapky. Možná si myslíte, že je to relativně neškodné, zvláště pokud váš mazlíček rád vystrkuje hlavu ve větru. Jsou však popsány i takové případy, kdy připoutaný pes vyskočil z okna a způsobil si zranění na krku.

Na cesty sebou vezměte dostatek vody, dělejte dostatečné přestávky. Nenechávejte zvíře zbytečně bez dozoru samotné v autě. V letních měsících mu hrozí přehřátí. Pokud je to jen trochu možné, i na krátké opuštění vozidla ho vezměte s sebou. Nikdy nevíte, co se může stát.

Volně pohybující se mazlíček může způsobit problém nejenom při ovládání vozidla, ale i při případné dopravní nehodě, kdy svou hmotností může ohrozit přepravované osoby. Za nezajištěné zvíře vás může PČR pokutovat na místě až do výše 2 000 Kč.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Řidiči se špatným zrakem nepostřehnou až čtvrtinu značek

Víte, že už tři čtvrtě dioptrie stačí na to, aby řidič zahlédl chodce ze vzdálenosti o polovinu kratší než řidič bez dioptrické vady. Zatímco zdravé oko ho…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies