Tragický víkend na českých silnicích. Zemřelo deset lidí - Planá


Dne:29.05.2023 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Karlovy Vary | Rating šoku: 3

Region: Karlovarský kraj

Město: Karlovy Vary

Místo: Planá

Datum nehody: 28.5.2023, další nehody ze dne 28.5.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: tn.nova.cz

Česko má za sebou jeden za nejtragičtějších víkendů. Na silnicích zemřelo při nehodách celkem deset lidí. Polovina z nich nepřežila autonehody v Karlovarském kraji, uvádí televize Nova.

Nehoda na Chebsku: 2 mrtví

První tragická událost se stala v sobotu kolem 21. hodiny na silnici I/21 vedoucí od Plané u Mariánských Lázní na Cheb, uvedli na twitteru policisté. Podle prvotních informací šlo o boční náraz na křižovatce. Obě auta skončila mimo silnici, jedno převrácené na střechu.

​"V jednom autě cestovaly tři osoby, které se z převráceného auta dostaly samy s pomocí svědků nehody, ve druhém voze zůstaly zaklíněné dvě osoby. Hasiči je vyprostili s použitím hydraulických vyprošťovacích nástrojů a okamžitě zahájili oživovací pokusy, nasadili i automatický externí defibrilátor," informovali hasiči na webu.

Záchranáři už jim ale nedokázali pomoci a oba dva na místě zemřeli. Další dva, ženu a muže, přepravila letecká záchranná služba do plzeňské fakultní nemocnice se středně těžkými zraněními. Nejlépe na tom byla 14letá dívka, kterou lehce zraněnou převezla do chebské nemocnice sanitka.

Nehoda na Karlovarsku: 3 mrtví

Další nehoda se pak stala v neděli o půl třetí ráno na silnici I/6 u obce Žalmanov na Karlovarsku. Zemřeli tam tři lidé.

"V jednom osobním autě jely čtyři osoby, auto se po nehodě převrátilo. V době příjezdu hasičů na místo byli dva lidé mimo vůz, další dva byli zaklíněni uvnitř. Hasiči společně se záchrannou službou zahájili oživovací pokusy u osob mimo auto, zároveň začali vyprošťovat zaklíněné. U tří zraněných lékař záchranné služby konstatoval smrtelné zranění," dodali hasiči. Jednoho vyproštěného převezl vrtulník do nemocnice.

"I zde policisté na místě řídili dopravu," uvedla policie na sociálních sítích krátce před sedmou hodinou ráno. Provoz byl zastavený až do ranních hodin. U obou nehod zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Příčiny a okolnosti vyřešují policisté.

"Kromě těchto dvou tragických dopravních nehod zasahovali hasiči od pátku do nedělního rána v kraji u dalších pěti nehod, které se staly u Sokolova, Stanovic, Čichalova a Aše. Při těchto dalších nehodách se zranilo devět lidí," uzavřeli hasiči z Karlovarského kraje.

Další nehody, mrtvý motorkář

Podle dat policistů zemřeli jen za sobotu při nehodách v Česku další tři lidé. Tragicky skončila pak v neděli také nehoda motorkáře v obci Brteč u Vysokého Mýta.

"Motorkáři mimo komunikaci byla poskytnuta laická resuscitace, na pokyn záchranářů byl hasiči přenesen na rovnou plochu silnice, kde následně záchranáři v resuscitaci pokračovali. Bohužel zranění byla natolik vážná, že jejím následkům motorkář podlehl," napsali hasiči na webu.

Nehoda v Ústeckém kraji: 2 mrtví

Další nehoda se odehrála v neděli v podvečer. Okolo 18. hodiny se na železničním přejezdu v Rumburku srazilo osobní auto s vlakem. "Dva lidé cestující v autě nehodu bohužel nepřežili. Třetího zraněného přepravili záchranáři letecky do nemocnice," uvedla mluvčí ústeckých policistů Miroslava Glogovská.

Železniční trať mezi Krásnou Lípou a Rumburkem uzavřela až do osmi hodin večer Správa železnic. V osobním vlaku ve chvíli nehody cestovalo 20 lidí. Ani jednomu z nich se naštěstí nic nestalo.

Galerie - Tragický víkend na českých silnicích. Zemřelo deset lidí - Planá

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Řidič usnul za volantem a naboural do domu. Jak předejít mikrospánku?

"Po 5. hodině ranní 33letý řidič vozidla Volvo havaroval do oplocení a následně do domu v obci Hronov – Žabokrky, když nejprve přejel do protisměrné části…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies