Řidič kamionu porazil dopravní značku, ta zasáhla do hlavy cyklistu - Mořice


Dne:22.09.2023 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Olomouc | Rating šoku: 2

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Mořice

Datum nehody: 20.9.2023, další nehody ze dne 20.9.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Ve špatnou chvíli na špatném místě jel sedmdesátiletý cyklista na Prostějovsku. V obci Mořice v odpoledních hodinách ho zranila značka, kterou srazil kamion. Senior odletěl z místa nehody v doprovodu zdravotníků Letecké záchranné služby do Fakultní nemocnice Olomouc. 

"K neštěstí došlo tak, že řidič nákladního vozidla s tahačem jel po komunikaci v uvedené obci směrem od Vrchoslavic a na křižovatce odbočoval vlevo směrem na Pavlovice. Při stáčení soupravy neodhadl dostatečně boční odstup od svislé dopravní značky osazené vpravo vedle komunikace, zachytil ji a ta se vlivem nárazu zlomila v patce," popsala nehodu mluvčí policie Miluše Zajícová.

V tu chvíli projížděl po chodníku sedmdesátiletý muž na kole, kterého padající značka zasáhla do hlavy. Po nárazu upadl senior na chodník, kde zůstal zraněný ležet.

Na místě policisté provedli u obou účastníků dechové zkoušky s negativním výsledkem. V průběhu šetření a přistání vrtulníku bylo místo nehody neprůjezdné. Hmotná škoda byla zjištěna pouze na značce a jízdním kole v předběžné výši 5 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou i nadále předmětem šetření.

Galerie - Řidič kamionu porazil dopravní značku, ta zasáhla do hlavy cyklistu - Mořice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Kdo jede až k začátku zúžení, nepředbíhá ve frontě! Naopak, chápe pravidlo ZIP

Pravidlo ZIPu má za úkol zvýšit plynulost provozu, aby nedocházelo k dopravním zácpám v hustém provozu v místech, kde se snižuje počet jízdních pruhů. Laicky…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt