Opilý řidič audi čelně smetl protijedoucí mazdu, jejíž řidič nepřežil - Rudná


Dne:09.02.2023 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Ostrava | Rating šoku: 3

Region: Moravskoslezský kraj

Město: Ostrava

Místo: Rudná

Datum nehody: 8.2.2023, další nehody ze dne 8.2.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Ve středu v podvečer boural opilý sedmačtyřicetiletý řidič v Ostravě na ulici Rudné. Jeho nezodpovědnost odnesl životem pětapadesátiletý řidič, kterého smetl v protisměru. Opilý řidič se navíc pokusil z místa nehody utéct, v čemž  mu zabránili svědci nehody.

Nehoda se stala ve středu krátce po 18. hodině na ostravské Rudné ulici (291 km) na úrovni firmy Liberty před sjezdem na Bartovice a Radvanice ve směru na Havířov.

"Z dosud zjištěných informacích vyplývá, že 47letý řidič osobního vozidla značky Audi A4 jedoucí ve směru od ulice Šenovské k ulici Vratimovské z dosud nezjištěného důvodu vjel do protisměru, čímž došlo k čelní srážce s právě projíždějícím vozidlem Mazda," popsala tragickou nehodu mluvčí policie Eva Michalíková.

55letý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému a silnice byla po dobu nezbytně nutnou uzavřena oběma směry.

"Šetřením na místě bylo zjištěno, že bezprostředně po kolizi měl řidič, který měl dopravní nehodu způsobit, se pokusit z místa utéct. Tomu zabránili přítomní svědci. Dechová zkouška u muže ukázala pozitivní výsledek přes dvě promile alkoholu," uvedla mluvčí policie

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Zabývají se okolnostmi a příčinami dopravní nehody a zjišťují také průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají všechny řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158.

Galerie - Opilý řidič zavinil smrtelnou nehodu a pokusil se o útěk - Rudná

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

VIDEO: Nejsme ve válce, musíme to všichni přežít!

"Letní prázdniny jsou každoročně nejrizikovějším obdobím z pohledu bezpečnosti na silnicích. Vzhledem k intenzivní výstavbě a opravám na silniční síti se BESIP…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt