Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat


Dne:18.12.2018 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (1) | Rating šoku: 1

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: BESIP

I obyčejný mobil při nehodě zmnohonásobí svou hmotnost a pokud jedete 90 kilometrů v hodině, praští vás v okamžiku nárazu skoro čtyřkilová cihla. ​Pokud vyrazíte na hory, nezapomeňte v autě pořádně připevnit lyže, lyžáky a všechny ostatní těžké předměty. V případě nehody vám mohou vážně ublížit.

Taky takhle vypadá vaše auto, když vyrážíte třeba na hory? Všechny předměty musí být ve vozidle umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly nejen spolujezdce, ale hlavně řidiče a nebránily mu ve výhledu.

V případě, že v autě přepravujeme lyže, vždy bychom je měli připoutat řemínky nebo páskami ke konstrukci vozidla. V řadě automobilů najdeme uchycovací oka na podlaze nebo v zavazadlovém prostoru.

Ostré hrany lyží při pouhém prudkém brzdění a jejich nekontrolovaném pohybu v interiéru snadno někoho pořežou, nemluvě o pohmožděninách a boulích na hlavách.

Máme-li lyžařské boty v autě, pak je dáváme na dno zavazadlového prostoru nebo pod nohy za přední sedadla. Více o přepravě nákladu najdete v zákoně č. 361/2000 Sb., § 52, uvádí BESIP.

Galerie - Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Blesk zabíjí čím dál častěji. Jak se před ním chránit?

Mezi lidmi koluje několik mýtů o tom, jak se nejlépe chránit před zásahem blesku. Některé jsou pravdivé jiné nikoliv. Zde bych sepsal v několika bodech to, jak…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies