*

Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat


Dne:18.12.2018 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (1) | Rating šoku: 1

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: BESIP

I obyčejný mobil při nehodě zmnohonásobí svou hmotnost a pokud jedete 90 kilometrů v hodině, praští vás v okamžiku nárazu skoro čtyřkilová cihla. ​Pokud vyrazíte na hory, nezapomeňte v autě pořádně připevnit lyže, lyžáky a všechny ostatní těžké předměty. V případě nehody vám mohou vážně ublížit.

Taky takhle vypadá vaše auto, když vyrážíte třeba na hory? Všechny předměty musí být ve vozidle umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly nejen spolujezdce, ale hlavně řidiče a nebránily mu ve výhledu.

V případě, že v autě přepravujeme lyže, vždy bychom je měli připoutat řemínky nebo páskami ke konstrukci vozidla. V řadě automobilů najdeme uchycovací oka na podlaze nebo v zavazadlovém prostoru.

Ostré hrany lyží při pouhém prudkém brzdění a jejich nekontrolovaném pohybu v interiéru snadno někoho pořežou, nemluvě o pohmožděninách a boulích na hlavách.

Máme-li lyžařské boty v autě, pak je dáváme na dno zavazadlového prostoru nebo pod nohy za přední sedadla. Více o přepravě nákladu najdete v zákoně č. 361/2000 Sb., § 52, uvádí BESIP.

Galerie - Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Umíte používat mlhovky? Buďte vidět, ale neoslňujte ostatní řidiče

Podle zákona jsou řidiči povinni zapnout mlhovky vždy, když je mlha, hustě sněží či prší. Jenže zadní mlhovky, aby prosvítily mlhu, jsou velmi silné. Takže…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt