Vyboural kamarády ve vysoké rychlosti, nyní mu hrozí až čtyři roky vězení - Doksy


Dne:20.05.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Střední Čechy | Rating šoku: 3

Policie obvinila z ublížení na zdraví z nedbalosti dvaadvacetiletého muže z Kutnohorska, který zavinil na začátku dubna vážnou nehodu u Doks. Při ní utrpěli zranění jeho čtyři spolujezdci, z toho tři těžké. Dvěma dívkám dokonce hrozí trvalé následky na zdraví.

Nehoda se stala 4. dubna kolem osmnácté hodiny. „Obviněný řídil Ford Fiesta na Doksy ve směru od Mimoně a spolu s ním v autě cestovali stejně starý mladík a tři slečny ve věku 19, 21 a 24 roků. Ten den společně podnikli výlet k Máchovu jezeru,“ přibližuje policejní mluvčí Ivana Baláková.

Očitý svědek havárie uvedl, že ho krátce předtím řidič fordu předjel velmi vysokou rychlostí, kterou odhaduje na 140 kilometrů v hodině. Ford se před předjížděné vozidlo ještě zvládl zařadit, ale vzápětí se dostal do přetáčivého smyku, otočil se kolem své osy a vyletěl ze silnice, kde naboural do stromu.

Tento svědek jako první poskytoval zraněným a šokovaným mladým lidem ve zcela zdemolovaném autě první pomoc a přivolal na místo zdravotnickou záchrannou službu. Všichni tři pasažéři ze zadních sedaček utrpěli těžké zranění.

Vážná zranění a trvalé následky

„Když svědek k vozidlu přišel, aby jim pomohl, viděl například, jak mladík, který původně seděl na místě za řidičem, bezvládně visí z okna vozu. Dívka na prostřední zadní sedačce zase byla v autě zaklíněná a nedýchala,“ popisuje Baláková.

Po hospitalizaci všechny těžce zraněné pasažéry čeká několikatýdenní až několikaměsíční rehabilitace a u dvou dívek není jisté, zda povede k úplnému uzdravení. Lékaři u nich ošetřovali poranění vnitřních orgánů, vážná zranění v oblasti hlavy a především nejrůznější zlomeniny.

„Viníkovi havárie, který naprosto nedomyslel následky svého chování za volantem, nyní hrozí až čtyři roky odnětí svobody. On sám a jeho spolujezdkyně na předním sedadle se zranili lehce,“ dodává mluvčí. 

Galerie - Vyboural kamarády ve vysoké rychlosti, nyní mu hrozí až čtyři roky vězení - Doksy

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Takzvaný Holandský chvat aneb jak bezpečně vystoupit z auta

Vlastně stačí otevírat dveře řidiče pravou rukou, což vás donutí se podívat před vystoupením z vozu dozadu. Při tomto chvatu dojte k natočení těla do…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies