*

Nehoda dvou vlaků na Klatovsku: 50 lidí zraněno, 7 středně těžce - Horažďovice-předměstí


Dne:04.08.2015 | autor: Kamil Štajgl | Galerie (7) | Plzeň | Rating šoku: 4

Region: Plzeňský kraj

Město: Plzeň

Místo: Horažďovice-předměstí

Datum nehody: 4.8.2015, další nehody ze dne 4.8.2015, dopravní nehody dnes

Zdroj: Info a foto: Drážní inspekce

Nehoda dvou rychlíků u nádraží Horažďovice-předměstí zvedla dnes v 13:17 hodin všechny jednotky IZS včetně tří vrtulníků. Poslední informace hovoří o padesátce zraněných lidí, sedm z nich má středně těžká zranění.

Podle Drážní inspekce při odjezdu rychlíku Rožmberk ve směru Brno-Plzeň ze stanice Horažďovice - předměstí vykolejil jeden osobní vůz tohoto vlaku a zasáhl do průjezdného průřezu sousední koleje, po níž vjížděl do stanice rychlík Vajgar ze směru Plzeň-Brno. Na vině je pravděpodobně předčasné přehození vyhýbky ještě před tím, než celá souprava vlaku Rožmberk vyjela z křížení kolejí. V důsledku toho došlo k vykolejení posledního vozu (obě nápravy) a jedné nápravy předposledního vozu. Zraněno je 50 lidí, sedm z nich má středně těžká zranění, tři lidé museli být transportování do nemocnice vrtulníkem. Střet dvou rychlíků u Klatov se stal jen týden po nehodě vlaku Pendolino u Studénky, kde zemřeli tři cestující. Viníkem je polský řidič, který vjel na přejezd v době, kdy svítilo červené výstražné zabezpečení a spouštěly se závory.

Galerie - Nehoda dvou vlaků na Klatovsku: 50 lidí zraněno, 7 středně těžce - Horažďovice-předměstí

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak ovlivní brzdnou dráhu na sněhu pneumatiky?

Na délku brzdné dráhy má kromě rychlosti a povrchu vozovky také velký vliv hloubka dezénu. Minimální hloubka dezénu je v ČR stanovena zákonem pro zimní…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt