Muž bez řidičáku neukočíroval mustanga, kterého dostal k narozeninám


Dne:27.03.2024 | autor: Monika Vojáčková | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Datum nehody: 24.3.2024, další nehody ze dne 24.3.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

VIDEO: Muž bez řidičáku neukočíroval mustanga, jehož dostal k narozeninám

Posilněn pivem a panákem sedl padesátiletý muž za volant sportovního vozu a kuriózně boural na rušné křižovatce v Hradci Králové. Přestože nevlastní řidičák a má omezenou svéprávnost. Původně dostal k narozeninám zážitkovou jízdu mustangem jako spolujezdec.

"V neděli krátce před 16. hodinou byla hlídka dopravních policistů vyslána k nehodě dvou osobních vozidel, ke které došlo v Hradci Králové na křižovatce ulic Akademika Bedrny a Pilnáčkova (světelná křižovatka k OBI). Na místě, kde naštěstí nebyl nikdo zraněn, byla dvě havarovaná osobní vozidla Ford Mustang a Renault Mégane a poražená dopravní značka," uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

Policisté oba přítomné řidiče podrobili dechové zkoušce. Pětapadesátiletý řidič megana měl zkoušku negativní, ale 50letý řidič mustangu pozitivní. Jeho zkouška ukázala výsledek přes půl promile alkoholu v dechu.

"U tohoto muže policisté navíc zjistili, že nikdy nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění a že má soudem omezenou svéprávnost, na jakou oblast se teprve zjišťuje," dodala mluvčí policie.

Posilnil se pivem a panákem

Šetřením a hlavně z poskytnutého kamerového záznamu policisté zjistili, že řidič mustangu divoce vyjel z ulice Pilnáčkova do křižovatky na červený signál, vjel do trasy meganu, který se rozjížděl na zelenou a aby se vyhnul střetu, musel prudce zabrzdit. Dostal mustanga do přetáčivého smyku, kdy ve směru do centra města najel na travnatý ostrůvek, kde porazil dopravní značku "Zákaz vjezdu cyklistům". Následně se ve smyku otočil zpět do směru na Věkoše a zezadu narazil do megana, jehož řidiče předtím omezil při průjezdu křižovatkou.

Z šetření následně vyplynulo, že muž měl ke svým padesátinám obdržet zážitkovou jízdu sportovním vozidlem jako spolujezdec. Před domluveným srazem na BČS OMV si měl dát k obědu pivo a panáka rumu. Jelikož mu prý bylo nabídnuto řídit auto, sedl za volant.

"Padesátník se dopustil hned 4 přestupků najednou - jízda na červenou, nepřizpůsobení rychlosti, jízda bez řidičského oprávnění a alkohol za volantem. Zda se ještě někdo další dopustil nějakého protiprávního jednání je předmětem dalšího šetření. Na meganu byla odhadnuta škoda na 50 tisíc a na mustangu 200 tisíc korun," vypočítala Kormošová.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Matka nechala batole v rozpáleném autě půl hodiny. I pár minut může dítě zabít

Pravděpodobně velkému neštěstí zabránili policisté, když ve středu rozbili okno vozidla s půlročním batoletem, jehož matka si dobrou půlhodinku zařizovala…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies