Matka nechala v rozpáleném autě miminko. S jeho převozem do nemocnice nesouhlasila


Dne:21.07.2023 | autor: Monika Vojáčková | Praha | Rating šoku: 2

Region: Praha

Město: Praha

Datum nehody: 17.7.2023, další nehody ze dne 17.7.2023, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Matka nechala v rozpáleném autě miminko. S jeho převozem do nemocnice nesouhlasila

V pondělí odpoledne vyrazili policisté z místního oddělení Stodůlky v Hábově ulici v Praze 5 před budovu České pošty. Kolemjdoucí zavolala na linku 158 s tím, že na přímém slunci v jednom ze zaparkovaných vozidel leží v autosedačce miminko. Dítě údajně spalo, ale bylo celé zpocené a auto mělo jen trochu pootevřené okénko.

"Hlídka poté, co dorazila na místo, nalezla v zaparkovaném vozidle již plačící a zarudlé miminko. Z obavy o jeho zdraví jeden z policistů rozbil okénko u auta a dítě v autosedačce vyndal ven do stínu. Tam se o něj postarala oznamovatelka coby zdravotní sestřička," uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Mezi řečí uvedla, že u vozidla stála dobrých deset minut a čekala, až se dostaví řidič, což se nestalo, a proto zavolala linku 158. K hlídce se následně přihlásil muž, který přinesl studenou vodu k osvěžení dítěte a policistům sdělil, že auto tam parkuje určitě třicet minut, ale že je v něm dítě, nevěděl.

Matka se chovala arogantně

"Souběžně s příjezdem ZZS se na místo dostavila také řidička a zároveň matka dítěte. Té vůbec nepřišlo divné, že u jejího vozidla stojí policisté, a ani to, že její miminko drží v náručí cizí žena. Poté, co ji hlídka sama oslovila, zdali k vozidlu patří, a vysvětlila jí situaci, dvaačtyřicetiletá maminka se k celé věci postavila velmi laxně s tím, že si jen na pár minut odskočila na poštu," vylíčil mluvčí policie.

K záchranářům se matka chovala arogantně a tvrdila, že vyšetření jejího dítěte je zbytečné. Po chvilce poslechla a do sanity s pětiměsíčním miminem nastoupila. Během vyšetření přiznala, že si odskočila na půlhodinu, ale nechala pootevřené okénko a přes malou položila mokrou plenu. Záchranáři ženě doporučili převézt dceru na podrobnější vyšetření do nemocnice, s čímž ovšem matka nesouhlasila.

Případ je prozatím prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu opuštění dítěte nebo svěřené osoby.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nejvíce "bodují" mladí řidiči

Víte, že přibližně každý dvanáctý řidič v ČR má ve svém bodovém hodnocení za rok 2013 minimálně jeden bod. Nejčastěji (ve vztahu k počtu řidičů v dané…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt