Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů


Dne:07.01.2020 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: CHMU

Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů

Český hydrometeorologický ústav vydal varování pro řidiče - od středečního odpoledne do čtvrtečního rána se na silnicích může tvořit ledovka. Myslete na to při řízení a zbytečně neriskujte.

"Při mrznoucím dešti se na některých místech bude tvořit ledovka!" upozorňují meteorologové. V platnosti bude výstraha Českého hydrometeorologického ústavu od 8. ledna od 16 hodin do 9. ledna 9 hodin. Jezděte proto velmi opatrně, pokud by se vaše auto přesto dostalo do smyku, zde si můžete přečíst, jak správně zareagovat.

"Upozorňujeme: Nebečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy."

Vozy Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD budou v pohotovosti. Řidiči mohou sledovat dopravní informace na http://dopravniinfo.cz. K dispozici je také asistenční infolinka ŘSD 800 280 281.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Podhuštěné pneumatiky

Věděli jste, že podhuštěné pneumatiky se mohou zahřát až na teplotu 80°C? Pokud máte správně nahuštěnou pneumatiku, můžete si všimnou, že po zastavení je na…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies