Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů


Dne:07.01.2020 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: CHMU

Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů

Český hydrometeorologický ústav vydal varování pro řidiče - od středečního odpoledne do čtvrtečního rána se na silnicích může tvořit ledovka. Myslete na to při řízení a zbytečně neriskujte.

"Při mrznoucím dešti se na některých místech bude tvořit ledovka!" upozorňují meteorologové. V platnosti bude výstraha Českého hydrometeorologického ústavu od 8. ledna od 16 hodin do 9. ledna 9 hodin. Jezděte proto velmi opatrně, pokud by se vaše auto přesto dostalo do smyku, zde si můžete přečíst, jak správně zareagovat.

"Upozorňujeme: Nebečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy."

Vozy Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD budou v pohotovosti. Řidiči mohou sledovat dopravní informace na http://dopravniinfo.cz. K dispozici je také asistenční infolinka ŘSD 800 280 281.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Malé ohýnky jsou rizikovější: Pravidla pro bezpečné pálení čarodějnic

"Malé ohýnky často představují větší riziko než ty velké, které organizovaně pořádají obce nebo spolky. Je to hlavně proto, že velká vatra, která doprovází…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt