Kamion na D1 prorazil svodidla a smetl tři auta. Dva mrtví, tři zranění - D1


Dne:18.05.2022 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Střední Čechy | Rating šoku: 3

Tragická nehoda se stala na 14. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu v úterý dopoledne. Kamion převážející betonové díly tam ze zatím neznámých příčin naboural do středových svodidel, která prorazil a přejel do dálničního pásu vedoucího směrem na Brno. Tam smetl tři protijedoucí auta.

Na místo okamžitě vyrazily jednotky HZS SČK ze stanice Říčany, HZS Praha ze stanice Chodov a JSDH Senohraby, dále několik posádek ZZS Středočeského kraje a také nejbližší hlídky Policie ČR, včetně dálničního oddělení z Mirošovic. Na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01 a následně také policejní vrtulník s termovizí, který monitoroval dopravu v okolí.

Při nehodě zemřeli dva lidé. Další tři lidé utrpěli zranění, z nichž jeden utrpěl vážná zranění hlavy a po připojení na umělou plicní ventilaci byl sanitkou převezen do nemocnice. Další účastník utrpěl zlomeninu stehenní kosti a pravděpodobně také pánve. Po zaléčení byl letecky přepraven do nemocnice. Třetí účastník utrpěl poranění v oblasti ramene a do nemocnice byl převezen sanitkou.

Provoz na dálnici byl ve směru na Prahu možný jedním jízdním pruhem, přičemž se policisté potýkali s nekázní řidičů. Někteří si za volantem nehodu fotografovali, jiní natáčeli, další zase jinak zdržovali provoz. V opačném směru, tedy ve směru na Brno, byla dálnice na několik hodin uzavřena.

Policisté nehodu zadokumentovali mimo jiné pomocí služebního dronu. Veškeré okolnosti a příčiny nehody jsou v šetření.

Galerie - Kamion na D1 prorazil svodidla a smetl tři auta. Dva mrtví, tři zranění - D1

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Silnice jsou teď zrádné, auta častěji končí ve smyku

O zrádnosti podzimního počasí se přesvědčili během úterního rána dva řidiči na Rychnovsku, kteří dostali smyk. Dopravní policisté spěchali ráno po 7. hodině k…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies