Návrat zimy a hromadné nehody na D1. Další kamiony bouraly na Svitavsku


Dne:28.03.2023 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Rating šoku: 2

S návratem zimy řeší policisté a záchranáři řadu dopravních nehod po celém Česku. Ráno se staly dvě hromadné nehody na dálnici D1. Na Svitavsku se také srazily dva kamiony, oba řidiče museli vyprostit hasiči.
 

Na 143. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu došlo ráno k hromadné nehodě 20 vozidel, z toho 5 nákladních. Dálnice byla neprůjezdná, dva lidé se lehce zranili. Další hromadná nehoda se stala jen o pár kilometrů dál, na 136. kilometru dálnice D1, kde se střetlo 8 kamionů a 3 osobní auta. Bouralo se i v opačném směru na 138. kilometru.

U vážné nehody dvou nákladních vozidel na silnici I/35 u Janova v Pardubickém kraji dnes zasahovali všechny záchranné složky. Oba řidiči zůstali zaklínění v kabinách, pro jednoho musel letět vrtulník.

"Ze zdemolovaných kabin kamionů jsme vyprošťovali oba řidiče. Jeden z nákladních vozů skončil v příkopu a druhý na silnici. Z rozžhavených komponentů, a v kombinaci s unikajícími provozními náplněmi, došlo k požáru jednoho z kamionů. Škoda, která vznikla požárem, nebyla dosud vyčíslena," uvedli hasiči na svém Facebooku. Video můžete vidět zde.

Během 4 hodin 50 nehod

I v Královéhradeckém kraji se dnes kvůli sněhu a náledí mnohem častěji bouralo.

"Od dnešní půl šesté do půl desáté se na silnicích v Královéhradeckém kraji stalo cca 50 dopravních nehod. Naštěstí se ve většině případů jednalo o pomačkané plechy. Nesjízdná silnice byla například v Kocbeřích, Starém Rokytníku, ve Všestarech, Cháborech a Solnici. Měli jsme hlášeno několik zapadlých kamiónů a 3 autobusy," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Galerie - Návrat zimy a hromadné nehody na D1. Další kamiony bouraly na Svitavsku

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

S nepřipoutaným zvířetem v autě hrozí zranění, nutné je vypnout i elektrická okénka

Transportní klece jsou nejlepší volbou, jak zajistit bezpečnost vašeho psa při cestování. Ujistěte se, že jste vybrali správnou velikost přepravky pro zvíře.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt