Zásah u požáru v paneláku v Hradci Králové komplikovala špatně parkující auta - Hradec Králové


Dne:14.09.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Hradec Králové | Rating šoku: 1

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Hradec Králové

Datum nehody: 13.9.2020, další nehody ze dne 13.9.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS KHK

Šest jednotek hasičů bylo vysláno v neděli odpoledne k požáru v bytovém domě v Baarově ulici v Hradci Králové. Z posledního patra výškové budovy byly podle svědků vidět šlehající plameny na balkóně. Hasičům komplikovaly zásah vozidla parkující na nástupní ploše před domem, viníkům hrozí pokuta až 25 tisíc korun.

Kvůli požáru byli zalarmováni profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Třebeš, Plácky, Malšova Lhota a Plačice. Svědci viděli šlehat plameny z balkonu.

"Požár uhasily jednotky použitím vnitřní hydrantové sítě v domě a využily také výškovou techniku s nataženým vysokotlakem. Hořelo na balkóně v posledním 13. patře budovy, požár hasiči rychle během několika minut lokalizovali. Kouř z balkónu se dostal do vnitřních prostor bytu, který jednotky odvětraly a následně provedly kontrolu objektu a střechy, zda nedošlo k nějakému poškození. Jednotky ještě dohašovaly ve vedlejším pokoji, kde došlo žárem k prasknutí okna a zahoření záclon. Likvidaci události pak ohlásil velitel zásahu v 15:18 hodin," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

V bytě se nacházela při požáru jedna osoba, při příjezdu hasičů už byla mimo bytovou jednotku. Byla předána do péče záchranářů a odvezena do nemocnice, nadýchala se zplodin hoření. 

Výše škody byla předběžně stanovena asi na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, které provádí vyšetřovatel hasičů.

Auta blokovala nástupní plochu

"Hasiči se na místě události potýkali s problémem, že na nástupní ploše před domem parkovala osobní vozidla, která tam z pochopitelných důvodů nemají co dělat. Neukáznění řidiči parkují své automobily i na místech, kde je to zakázáno, čím dál častěji, a tím vystavují sebe a lidi ve svém okolí nebezpečí z prodlení při zranění, ohrožení života a také vyšším ztrátám na majetku," upozornila mluvčí hasičů.

Nedostatek prostoru totiž brání bezpečnému použití výškové techniky potřebné k záchraně osob z vyšších podlaží a požární zásah trvá déle a je komplikovanější.

Zákon o požární ochraně v § 17, oddílu (3), odstavci d) ukládá fyzickým osobám v této souvislosti, že „fyzická osoba nesmí omezit nebo znemožnit použití označených nástupních ploch pro požární techniku“. Za nedodržení těchto povinností lze uložit pokutu až do výše 25 tisíc korun. Při řešení přestupků spolupracuje hasičský záchranný sbor s Policií ČR a městskou policií, které jsou věcně příslušné k řešení nesprávného parkování motorových vozidel.

Galerie - Zásah u požáru v paneláku v Hradci Králové komplikovala špatně parkující auta - Hradec Králové

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů

"Při mrznoucím dešti se na některých místech bude tvořit ledovka!" upozorňují meteorologové. V platnosti bude výstraha Českého hydrometeorologického ústavu od…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt