VIDEO: Auto skončilo po driftování v plamenech - Pardubice


Dne:11.02.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3) | Pardubice | Rating šoku: 2

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Pardubice

Datum nehody: 8.2.2021, další nehody ze dne 8.2.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS

O nevhodnosti driftování se přesvědčil řidič v Pardubickém kraji, jehož BMW kompletně shořelo. Motor jeho automobilu byl totiž v otáčkách a podle hasičů docházelo k nadměrnému zahřívání výfukového potrubí, až se celý vůz ocitl v plamenech.

"K požáru automobilu do Pardubic vyjížděla v pondělí ve večerních hodinách jednotka profesionálních hasičů. Při příjezdu jednotky na místo bylo již celý automobil BMW zasažen plameny. Požár hasiči dostali pod kontrolu asi 30 minut po ohlášení události na operační a informační středisko hasičů a zcela zlikvidovat se ho podařilo za dalších 30 minut," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči po uhašení provedli kontrolu vozidla termokamerou. Poté byl ohořelý vrak naložen na vozidlo odtahové služby. Předtím si ho ale prohlédl ještě vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že řidič s vozidlem driftoval. Driftování je způsob jízdy, při kterém je záď vozu v kontrolovaném smyku.

"Muži se ale tento kousek příliš nepovedl. Motor byl totiž v otáčkách a docházelo k nadměrnému zahřívání výfukového potrubí. To se během normální jízdy chladí proudícím vzduchem. Vznítila se tedy s největší pravděpodobností izolace nad katalyzátorem, který byl přehřátý po driftování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun," dodala mluvčí hasičů.

Hasiči před takovými kousky varují: "Aktuální situace opravdu není vhodná příležitost k driftování! Nejen, že nám přiděláváte práci ale můžete přijít i o své auto a nebo někoho zranit."

Galerie - VIDEO: Auto skončilo po driftování v plamenech - Pardubice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Od pondělí hrozí pokuta, nezapomeňte na elektronickou dálniční známku

Nedělí 31. ledna po čtvrtstoletí definitivně končí éra papírových dálničních známek. Do konce ledna platily ještě staré roční. Nově už budou dálnicím vévodit…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies