*

Dopravní nehody, při kterých sehrál roli alkohol - Žeravice, Milotice


Dne:24.02.2014 | autor: Kamil Štajgl | Galerie (4) | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Místo: Žeravice, Milotice

Datum nehody: 22.2.2014, další nehody ze dne 22.2.2014, dopravní nehody dnes

Zdroj: Info a foto: Policie ČR

Další nezodpovědní řidiči doplatili na svou hloupost, když usedli za volant v podnapilém stavu. Naštěstí jejich zranění nebyla vážná.

V sobotu po čtvrté hodině ranní v obci Žeravice havaroval sedmadvacetiletý řidič osobního vozidla Opel Corsa. Při jízdě směrem na Těmice nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky. V levotočivé zatáčce s vozidlem dostal na mokré vozovce smyk a vyjel mimo vozovku. Tam narazil do betonového svahu, od kterého se odrazil zpět na vozovku a jeho vozidlo skončilo obrácené na střeše. Při následné dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,6‰ alkoholu. Na místě tak přišel o řidičský průkaz a bude čelit trestnímu řízení pro trestný čin Ohrožení pod vlivem návykové látky, za který by mohl být odsouzen až na tři roky.

Obdobně vypadala i dopravní nehoda osobního vozidla, ke které došlo v sobotu hodinu před polednem v obci Milotice. Devatenáctiletý řidič nezvládl řízení vozidla Ford Fiesta a při průjezdu pravotočivou zatáčkou uvedl vozidlo do smyku. V důsledku toho vyjel mimo vozovku, kde levým bokem vozidla narazil do stromu a následně se převrátil na levý bok. Při havárii si řidič způsobil lehké zranění. Dechová zkouška, kterou s řidičem policisté provedli, vykázala hodnotu 0,4‰ alkoholu. I tento řidič přišel o řidičský průkaz a ve správním řízení by mohl být potrestán pokutou až do výše 20tisíc korun a až ročním zákazem řízení.

Galerie - Dopravní nehody, při kterých sehrál roli alkohol - Žeravice, Milotice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nebezpečí únavy: Ospalý řidič reaguje podobně jako podnapilý!

Ospalost zpomaluje reakce, snižuje vnímavost a zhoršuje rozhodovací schopnosti, a to obdobně jako alkohol. Velmi ospalí lidé se ve skutečnosti chovají velmi…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt