*

Cestování po dálnicích v Česku bude problematické


Dne:28.06.2017 | autor: Jan Prošek | Galerie (1)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Mnoho lidí se na začátku letních prázdnin chystá cestovat na dovolenou po vlastní ose. Jinými slovy využijí jednu z českých dálnic. A v tom by mohl být problém. Ministerstvo dopravy počítá, že do konce roku se opraví více než 600 kilometrů. K vidění tak budou rozsáhlé uzavírky zejména v červenci. Několik významných staveb by se mělo do poloviny prázdnil dokončit.

Předpokládá se, že nejproblematičtějším bude patřit oprava dálnice D11 mezi 18. a 26. kilometrem. Jezdí se obousměrně v jednom jízdním pásu. Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) veřejně pravil, že se „budeme snažit držet na dálnicích 2+2“, v tomto případě to ale rozhodně neplatí. „Dostali jsme se do režimu 2+1,“ řekl pro Českou televizi generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa.

Podobně neúspěšná snaha o udržení čtyř jízdních pruhů byla na dálnici D8 mezi 11. a 19. kilometrem. Toto omezení by rovněž mělo skončit do poloviny prázdnin, tedy do konce července. Měsíc červenec by mě být podle všeho také posledním obdobím, kdy se bude dodělávat jedno ze sedmi aktuálně modernizovaných míst na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem. Úsek Velká Bíteš a Devět Křížů by měl být dokončený do konce července.

Modernizované úseky D1 – stav k počátku prázdnin 2017

  • úsek 4, Ostředek (34. km) – Šternov (41. km): předpokládané dokončení v r. 2018
  • úsek 6, Psáře (49. km) – Soutice (56. km): předpokládané dokončení v listopadu
  • úsek 10, Hořice (75. km) – Koberovice (81. km): předpokládané dokončení v r. 2018
  • úsek 15, Jihlava (112. km) – Velký Beranov (119. km): předpokládané dokončení v r. 2018
  • úsek 18, Měřín (134. km) – Velké Meziříčí, západ (141. km): předpokládané dokončení v listopadu
  • úsek 20, Velké Meziříčí, východ (146. km) – Lhotka (153. km): předpokládané dokončení v r. 2018
  • úsek 22, Velká Bíteš (162. km) – Devět křížů (168. km): předpokládané dokončení na přelomu července a srpna

ŘSD plánuje, že by v srpnu mělo dojít k rekonstrukci D2 mezi 31. a 42. kilometrem. Dále by se mělo začít pracovat na dálnici D8 na úseku bezprostředně u Prahy a připraveny jsou také práce na dálnici D5. Začne také oprava Pražského okruhu na západě města mezi křižovatkami s dálnicemi D5 a D6. V Praze bude v létě i řada dalších uzavírek, které však nebude mít „na svědomí“ Ředitelství silnic a dálnic, nýbrž Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

Řidiče často zajímá, jaký prázdninový řád mají kamiony. „Rád bych připomenul, že na prázdniny náš zákon ukládá zákaz kamionů na dálnicích v pátek od 17 do 21, v sobotu od 7 do 13. Takže by měl být větší prostor na opravovaných dálnicích,“ upřesnil ministr Ťok. Celoročně navíc platí nedělní zákaz jízdy kamionů od 13 do 22 hodin.

Galerie - Cestování po dálnicích v Česku bude problematické

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Jak pomoci zraněným při nehodě, abychom sami nepřišli k úrazu?

S osvětou se snaží pomáhat tvůrci kampaně Ty to zvládneš, která ukazuje, jak se na silnici v krizové situaci správně chovat. Každý, kdo přijíždí k nehodě,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt