Dodávka skončila v řece, hasiči ze střechy zachránili dva muže - Ivančice


Dne:04.08.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (4) | Brno | Rating šoku: 2

Region: Jihomoravský kraj

Město: Brno

Místo: Ivančice

Datum nehody: 4.8.2020, další nehody ze dne 4.8.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS

Dnes před 12. hodinou skončila dodávka v korytě řeky Rokytná nedaleko Ivančic na Brněnsku. Hasiči pomocí lan zachránili dva muže, kteří stihli vylézt na střechu zatopeného auta. Pak nastoupili policejní potápěči.

"K místu události vyrazila profesionální jednotka z Ivančic a velitel čety z centrální stanice Židlochovice. Pár kilometrů před místem události čekal na první jednotku navigátor, který hasičům upřesnil trasu a dále informoval, že na střeše vozidla čekají na záchranu dvě osoby," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

Hasiči, kteří se již během jízdy převlékli do tzv. suchých obleků, po příjezdu k zatopenému vozu během krátké chvíle obě osoby pomocí lan zachránili.

Celý zásah trval déle než pět hodin a komplikovalo jej špatné počasí, špatná dostupnost pro těžkou techniku, silný proud a absence signálu pro mobilní telefon.

"Velitel zásahu nechal dále povolat policejní potápěče. Ve spolupráci s nimi jednotka zajistila vozidlo proti nekontrolovatelnému pohybu v korytu řeky. Dodávku se z řeky podařilo vyprostit krátce po 16. hodině a to za pomocí kladek, navijáku z cisterny a navijáku z přivolaného traktoru," upřesnil mluvčí.

Galerie - Dodávka skončila v řece, hasiči ze střechy zachránili dva muže - Ivančice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Reflexní pásek zvýší viditelnost na trojnásobek

Víte, že použití obyčejného reflexního pásku v nočních hodinách na neosvětlené komunikaci zvýší vaši viditelnost až trojnásobně? Reflexní vesta pak bezmála…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt