*

Opilý řidič vezl na motorce dvě malé děti a způsobil nehodu, od které ujel - Robousy


Dne:14.10.2021 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Hradec Králové | Rating šoku: 3

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Robousy

Datum nehody: 14.10.2021, další nehody ze dne 14.10.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Řidič pod vlivem alkoholu vezl na Jičínsku na motorce dvě malé děti, přičemž nikdo neměl na hlavě přilbu. Dvaačtyřicetiletý řidič se na silnici otáčel a způsobil nehodu další motorky. Zraněnému řidiči ani jeho spolujezdkyni neposkytl pomoc a z místa nehody ujel.

Muž vypil dvě piva a vyrazil se projet na motocyklu Jawa spolu se dvěma malými dětmi. Na silnici III. třídy v Robousích se začal otáčet, aniž by měl zapnutou levou směrovku, nebo dal najevo změnu směru upažením levé ruky.

"V tu dobu za ním jel další motocykl značky Yamaha, jehož řidič ve snaze zabránit střetu, strhl řízení vlevo, dostal smyk a z motorky spadl i se spolujezdkyní na zem. Díky jeho včasné reakci nedošlo ke střetu obou motocyklů. Otáčející motorkář z místa nehody odjel, aniž by poskytl havarovaným první pomoc. Tehdy 16letý mladík i jeho o rok mladší spolujezdkyně utrpěli zranění, s kterým museli vyhledat lékařské ošetření," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Nadýchal půl promile

Na místo nehody se řidič vrátil až později. Policisté ho podrobili dechové zkoušce s pozitivním výsledkem téměř 0,5 promile. Mladší řidič měl dechovou zkoušku negativní.

"Z vyšetřování vyplynulo, že muž, nejen že řídil pod vlivem alkoholu, jel navíc na motorce, která neměla platnou STK, dále neměl nasazenu ochrannou helmu a vezl dvě nezletilé děti, které také neměly helmu," vyjmenovala policejní mluvčí.

Pokud bude obviněnému muži prokázána vina, může být odsouzen až na 5 let do vězení. Nehoda se stala začátkem července, nyní si 42letý muž z Jičínska vyslechl obvinění z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku.

Galerie - Opilý řidič vezl na motorce dvě malé děti a způsobil nehodu, od které ujel - Robousy

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Už máte přezuto? Povinnost zimních pneu začíná dnes

Pneuservisy jsou otevřeny i v době epidemických omezení, přezujte zimní pneumatiky na vašich autech včas. "Již při poklesu teplot pod plus sedm stupňů je…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt