Vytvořením záchranářské uličky zvýšíte šanci na přežití zraněných o 40 procent


Dne:08.10.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (3)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: BESIP

Již dva roky platí nová pravidla pro tvorbu záchranářské uličky nebo také "uličky pro život". Jakmile se ocitnete v koloně, je vaší povinností vytvořit uličku. Můžete tím záchránit život, protože tak umožníte průjezd záchranných složek k autonehodě. Podle průzkumů tím zvýšíte šance na přežití zraněných osob o 40 procent!
 

"Chceme poděkovat vám všem, kteří uličku při svých cestách vytváříte. Pomáháte tím hasičům, záchranářům a policistům zachraňovat životy," vzkazují odborníci z BESIP.

Pravidlo zní, že řidiči musejí při dojíždění do kolon vytvářet záchranářskou uličku mezi levým a přiléhajícími jízdními pruhy. Uličku pro život mohou využít pouze vozidla s modrým majákem (hasiči, sanitka, policie, celní správa), vozidla správce komunikace (světelná šipka, sypač) a dále vozidla sloužící k odstranění překážky (odtahovka, vyprošťovací technika).

Pokuta za nevytvoření nebo blokování uličky pro život se může vyšplhat na místě až na 2 tisíce korun a ve správním řízení až na 2 500 korun (více najdete zde).

Šance na přežití se zvyšuje o celých 40 procent, jak nedávno spočítal rakouský automotoklub ÖAMTC . Správně udělaná ulička podle jejich zjištění zrychlí příjezd záchranářů na místo až o čtyři minuty, a tak o 40 procent zvýší naděje zraněného na přežití.

Podívejte se na video příkladné uličky, které zveřejnili záchranáři z Královéhradeckého kraje video na svém Facebooku.

Galerie - Vytvořením záchranářské uličky zvýšíte šanci na přežití zraněných o 40 procent

Vytvořením záchranářské uličky zvýšíte šanci na přežití zraněných o 40 procent
BESIP
Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Začátek automobilky Lamborghini

Věděli jste, že zakladatel automobilky Lamborghini, pan Ferrucio Lamborghini, začal jako první vyrábět klimatizace a zemědělskou techniku, konkrétně…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt