*

Vozy s autopilotem se stávají velkým hitem


Dne:20.07.2016 | autor: placená inzerce

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Vozy s autopilotem se stávají velkým hitem

Je to trend poslední doby. Řeč je o vozech, které se v podstatě obejdou bez řidičů. Dané autonomní vozy jsou aktuálně testovány na mnoha místech světa. Nejvíce potom v USA. Důvodem jejich obliby je hlavně fakt, že v nich automobilky vidí výrazný trend budoucí doby. I proto se na jejich vývoji podílí nejenom velké a prestižní automobilky, ale často do této oblasti zasahují i firmy, které s automobilovým světem nemají zase až tolik společného. Ideálním příkladem je Google.


Čtěte také: Ford F-150 Raptor bude i v Evropě – ale modifikovaný

Několik problémů je

Samozřejmě v rámci testování se již objevilo několik komplikací, které jasně ukazují, že případná nehoda se u takového vozu skutečně stát může. Poslední případ ukazuje, že velké problémy má Tesla Motors, jelikož to byl právě její vůz, který má na svědomí smrtelnou nehodu. V porovnání s běžným provozem ale autonomní vozy bourají výrazně méně. A pokud už, jedná se především o drobné ťukance, nebo škrábance.

Velkým problémem může být i otázka etiky. Jelikož vůz bude řídit počítač, bude muset rozhodnout, jak se v krizové situaci zachová. Stále není jasno, zda by měl v případě neočekávané kolize způsobit zranění řidiči uvnitř třeba nevinnému chodci u vozovky. Toto dilema bude třeba vyřešit.
 

Čtěte také: Koncepty Hommage jsou u BMW velmi oblíbené

Proč jde vývoj kupředu?

Podívejme se i na hlavní důvody, které jsou spojené s tím, že se autonomní vozy neustále vyvíjejí. Hlavním pozitivem je určitě fakt, že by měly výrazně omezit množství nehod, které plynou třeba z nepozornosti, nebo únavy. Stejně tak by měly být spojeny i s faktem, že díky nim může výrazně vzrůst celková plynulost dopravy, což je v současném světě také něco, na co je dobré se soustředit. Než se však vozy dostanou z testovacího do ostrého provozu, bude to znamenat ještě desítky milionů najetých kilometrů a několik dlouhých let, které budeme muset počkat. Jak ale ukazuje několik posledních let, vše se velmi výrazně zrychluje. Než se tak stane, můžete si vybrat zde: inzerce 123auta.cz.

zdroj foto: google.com

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů

"Při mrznoucím dešti se na některých místech bude tvořit ledovka!" upozorňují meteorologové. V platnosti bude výstraha Českého hydrometeorologického ústavu od…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt