Vlak zachytil chlapce hrajícího si v kolejišti i nepozorného muže se sluchátky - Přerov


Dne:06.05.2021 | autor: Monika Vojáčková | Olomouc | Rating šoku: 3

Region: Olomoucký kraj

Město: Olomouc

Místo: Přerov

Datum nehody: 5.5.2021, další nehody ze dne 5.5.2021, dopravní nehody dnes

Zdroj: iDNES.cz

Vlak zachytil chlapce hrajícího si v kolejišti i nepozorného muže se sluchátky - Přerov

V neděli večer srazil spěšný vlak nezletilého chlapce, když si s kamarádem hrál na okraji Přerova v blízkosti trati. Vážně zraněný chlapec skončil v nemocnici. O větším štěstí může mluvit muž, kterého srazil vlak ve středu ráno ve Frýdlantu nad Ostravicí a který utrpěl pouze povrchová poranění.

 

K vážné nehodě nezletilého chlapce došlo na okraji Přerova v místní části Předmostí v neděli po 19. hodině, když se do blízkosti trati dostala skupina dětí přes únikový východ v protihlukové stěně.

„Do nemocnice chlapce transportoval vrtulník záchranářů,” uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Děti si hrály v kolejišti nedaleko firmy Olympus. Když tam projížděl rychlovlak ve směru na Ostravu, zachytil a vážně zranil nezletilého chlapce. V místě je protihluková stěna s únikovým východem, který podle policie děti neoprávněně využily ke vstupu do prostoru dráhy.

„Jde o extrémně nebezpečné a nepřehledné místo s táhlou zatáčkou, která znemožňuje rozhled na delší vzdálenost. I přesto, že strojvedoucí použil rychlobrzdu, střetu nedokázal nezabránit,“ doplnila policejní mluvčí.

„Personál vlaku ihned po srážce poskytl chlapci první pomoc a do příjezdu záchranné služby prováděl pomocí operátorů tísňové linky asistovanou resuscitaci,” uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Urbanová.

Po několika minutách se u chlapce podařilo obnovit srdeční aktivitu. Protože chlapec začal být neklidný, musel být převeden na umělou plicní ventilaci. „Vzhledem k mechanismu úrazu byla též imobilizována páteř pomocí krčního límce a kvůli podezření na zlomeninu stehenní kosti byla též imobilizována i dolní končetina,” řekla Urbanová.

Vlak srazil muže se sluchátky

Třicetiletý muž se připletl pod vlak ve středu v ranních hodinách v blízkosti vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí na Frýdeckomístecku.

"K této život ohrožující situaci ale nemuselo vůbec dojít, kdyby neměl na uších nasazeny sluchátka s hlasitou hudbou. Zaznamenal by tak opakující se zvukové signály blížícího se vlaku," uvedla mluvčí policie Karolína Bělunková.

Muž vystoupil z vlaku a vydal se podél kolejí po nezpevněném štěrkovém povrchu směrem na Ostravu. Dle jeho slov měl v úmyslu po určité vzdálenosti koleje přejít. Bohužel vlivem nasazených sluchátek nemohl zaznamenat výstražné zvukové signály, které mu za jeho zády strojvedoucí vlakové soustavy opakovaně dával. Muže viděl 30 metrů před sebou a začal ihned brzdit, toto dle jeho vyjádření neustále doplňoval o zvukové signály, ale muž nereagoval.

"Šel naštěstí od kolejí v takové vzdálenosti, že byl zřejmě zachycen pouze o madlo brzdící lokomotivy. V tomto důsledku upadl na zem a způsobil si povrchová zranění. Po incidentu vyčkal do příjezdu kolegů a zdravotníků, kterým šel sám naproti," upřesnila mluvčí policie.

Ve vlakové soupravě nebyl nikdo zraněn. Řidič soustavy, ani sražený muž nebyli ovlivněni alkoholem.

"V této souvislosti bychom chtěli apelovat jak na děti tak dospělé, aby nezapomínali na svou bezpečnost. Sluchátka s hlasitou hudbou na uších dokáží zamezit včasným reakcím na jakékoliv nebezpečí v silničním provozu. To může zapříčinit nejen újmu na zdraví, ale také v některých případech zbytečnou smrt," doplnila mluvčí.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Začátek automobilky Lamborghini

Věděli jste, že zakladatel automobilky Lamborghini, pan Ferrucio Lamborghini, začal jako první vyrábět klimatizace a zemědělskou techniku, konkrétně…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies