Video: Polák na dálnici předjel policisty rychlostí 201 km/hod - Pravy


Dne:01.03.2019 | autor: Monika Vojáčková | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Pravy

Datum nehody: 28.2.2019, další nehody ze dne 28.2.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Video: Polák na dálnici předjel policisty rychlostí 201 km/hod - Pravy

Podívejte se na video, jak policejní hlídka dostihla na dálnici D11 na Královéhradecku cizince v passatu, který ji předjel rychlostí více než 200 kilometrů v hodině. Jedná se pouze o přestupek, řidič dostal pokutu 7 tisíc korun.

"Dramatické chvíle čekaly na službu konající hlídku dálničních policistů Pravy, kteří 28. února 2019 ve večerních hodinách dohlíželi nad provozem na královéhradeckém úseku dálnice D11. Riskantní vysokou rychlostí je totiž ve směru z Prahy na Hradec Králové předjel muž ve vozidle VW Passat s polskou registrační značkou. Policisté nezaváhali ani na moment a muže začali pronásledovat," uvedla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Vozidlo řítící se rychlostí 201 km/h krátce poté policisté dostihli a za použití výstražného světelného a zvukového znamení riskantní jízdu Poláka ukončili. Po odečtení tolerance byla výsledná rychlost jízdy 194 km/h. Vzhledem k tomu, že v daném úseku je povolená rychlost 130 km/h, překročil ji řidič o 64 km/h.

"Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Test na přítomnost drog v těle byl rovněž negativní," uvedla policejní mluvčí. Řidič se na základě platné legislativy dopustil přestupku, což policie oznámí na místně příslušný správní úřad. Vzhledem k tomu, že řidič je cizí státní příslušnosti, byla řidiči uložena kauce ve výši 7 tisíc korun. V tomto případě je kauce chápana jako jistina pro případ, že by se řidič nedostavil k projednání spáchaného přestupku ke správnímu orgánu. 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

S nepřipoutaným zvířetem v autě hrozí zranění, nutné je vypnout i elektrická okénka

Transportní klece jsou nejlepší volbou, jak zajistit bezpečnost vašeho psa při cestování. Ujistěte se, že jste vybrali správnou velikost přepravky pro zvíře.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies