*

Vezl 18 dětí v přepravníku na koně - Staré Čívice


Dne:07.08.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Pardubice | Rating šoku: 1

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Staré Čívice

Datum nehody: 5.8.2019, další nehody ze dne 5.8.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V pondělí v odpoledních hodinách zastavila ve Starých Čívicích na Pardubicku hlídka městské policie vozidlo Mitsubishi Pajero s přívěsem – přepravníkem na koně, ve kterém se mačkalo 18 dětí z příměstského tábora. Městští strážníci proto na místo přizvali i státní policii, řidič na místě přišel o řidičský průkaz. 

"Naši policisté nezodpovědné jednání 45letého řidiče zaevidovali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič se dopustil hned několika porušení zákona a to, že řídil motorové vozidlo bez řidičského oprávnění na příslušnou skupinu motorových vozidel, neboť překročil rozsah svého oprávnění k řízení pro skupinu B," uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Jednoduše řečeno, souprava vozidla a přívěsu překročila povolenou hmotnost pro jeho řidičské oprávnění, dodala policejní mluvčí. Vozidlo mělo navíc tři roky propadlou technickou kontrolu a řidič nepředložil hlídce všechny doklady potřebné k provozu vozidla.

"A samozřejmě děti přepravoval v přípojném vozidle, které k jejich přepravě určené nebylo. Policisté s řidičem sepsali oznámení přestupku, které předají správnímu orgánu. Řidiči hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti od jednoho do dvou let," uvedla Janovská.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o děti z příměstského tábora, strážníci následně zajistili jejich přesun do tábora, kde si je za malou chvíli měli vyzvedávat rodiče.

Galerie - Vezl 18 dětí z tábora v přepravníku na koně, auto navíc nemělo technickou - Staré Čívice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt