*

Vezl 18 dětí v přepravníku na koně - Staré Čívice


Dne:07.08.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Pardubice | Rating šoku: 1

Region: Pardubický kraj

Město: Pardubice

Místo: Staré Čívice

Datum nehody: 5.8.2019, další nehody ze dne 5.8.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V pondělí v odpoledních hodinách zastavila ve Starých Čívicích na Pardubicku hlídka městské policie vozidlo Mitsubishi Pajero s přívěsem – přepravníkem na koně, ve kterém se mačkalo 18 dětí z příměstského tábora. Městští strážníci proto na místo přizvali i státní policii, řidič na místě přišel o řidičský průkaz. 

"Naši policisté nezodpovědné jednání 45letého řidiče zaevidovali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Řidič se dopustil hned několika porušení zákona a to, že řídil motorové vozidlo bez řidičského oprávnění na příslušnou skupinu motorových vozidel, neboť překročil rozsah svého oprávnění k řízení pro skupinu B," uvedla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Jednoduše řečeno, souprava vozidla a přívěsu překročila povolenou hmotnost pro jeho řidičské oprávnění, dodala policejní mluvčí. Vozidlo mělo navíc tři roky propadlou technickou kontrolu a řidič nepředložil hlídce všechny doklady potřebné k provozu vozidla.

"A samozřejmě děti přepravoval v přípojném vozidle, které k jejich přepravě určené nebylo. Policisté s řidičem sepsali oznámení přestupku, které předají správnímu orgánu. Řidiči hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti od jednoho do dvou let," uvedla Janovská.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o děti z příměstského tábora, strážníci následně zajistili jejich přesun do tábora, kde si je za malou chvíli měli vyzvedávat rodiče.

Galerie - Vezl 18 dětí z tábora v přepravníku na koně, auto navíc nemělo technickou - Staré Čívice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Rozdíl v rychlosti 10 km/h je ve městě osudový

Víte, že rozdíl v brzdné dráze u osobního auta jedoucího 50 a 60 km/h je 9 metrů, tedy více než délka dvou obvykle širokých přechodů pro chodce. V praxi to…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt